Latvija strauji tuvojas 5G ērai

Latvija strauji tuvojas 5G ērai

 To pierāda LMT pagājušā gada apgrozījums, kas pārsniedza 200 miljonus eiro un ir pieaudzis  par 7% , salīdzinot ar 2017. gadu.  Pavisam drīz šiem pakalpojumiem pievienosies arī 5G tīkls, pie kura ieviešanas norit aktīva darbība.  

Juris Binde uzsver, ka: „Vidēji viena teholoģiju paaudze ilgst apmēram desmit gadus. Pēc apmēram pieciem līdz sešiem gadiem notiek gatavošanās nākamās paaudzes ieviešanai. 4G tīkls tika ieviests 2012. gadā, tas nozīmē, ka ir pienācis laiks nākošās paaudzes – 5G tīklam”.

Nozīmīgs solis pretim 5G ieviešanai tiek sperts jau sākot ar 1.februārī, kad sadarbībā ar valsts frekvenču uzraugu VAS „Elektroniskie sakari” sākti testi 1500 megahercu diapazonā.

Testu mērķis ir pārbaudīt radioviļņu izpatīšanos jaunā spektra joslā, kā arī izmēģināt jaunu tehnoloģiju - papildus lejuplīnijas (Supplementary Downlink).

1500 megahercu diapazons ļaus testēt jaunus pakalpojumus 5G tīklā, kā arī palīdzēs lietotājam ātrāk un efektīvāk izmantot jau esošos pakalpojumus. Jāpiebilst, ka šis diapazons īpaši izdalīts datu lejupielādei, kā arī tas ir piemērots visām jaunākajām mobilajām sakaru ierīcēm.

Liels ieguldījumu pie 5G ieviešanas Latvijā LMT jau veicis pagājušaja gadā, kad tika uzstādītas pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!