Latvijas autoceļus papildinās rīks, kas palīdzēs novērst sadursmes ar dzīvniekiem

Latvijas autoceļus papildinās rīks, kas palīdzēs novērst sadursmes ar dzīvniekiem

Braukšana pa autoceļiem īpaši vēlu vakarā ne reti var beigties ar kāda meža dzīvnieka sastapšanu. Ja autovadītājs bijis acīgs un dzīvnieks laikus pamanīts, tad abu satikšanās var beigties, nevienam neciešot. Taču bieži vien dzīvnieks uz ceļa izskrien pavisam negaidīti, izraisot sadursmi, kas var būt nepatīkama abām pusēm. Šī ir diezgan ierasta problēma uz Latvijas autoceļiem, lai to mazinātu, pilotprojekta ietvaros autoceļu tuvumā tiks uzstādītas tehnoloģijas dzīvnieku atbaidīšanai.

Pēc Latvijas Valsts ceļu sniegtās informācijas –

pilotprojekta ietvaros pagaidām divi autoceļi tiks aprīkoti ar īpašam tehnoloģijām dzīvnieku atbaidīšanai ar mērķi novērst autotransporta sadursmes ar tiem.

Pirmais šāda veida risinājums atradīsies Ventspils šosejas posmā no Ķemeru meža līdz Ozolpilij. Tur ceļa signālstabiņiem tiks piestiprināti meža dzīvnieku atbaidītāji. Šīs ierīces lielākoties domātas braucieniem diennakts tumšajā laikā. Automašīnai tuvojoties, tās ieslēgtās gaismas aktivizēs ierīces, kas pievērsīs dzīvnieku uzmanību ar vizuāli akustiskiem signāliem. Šādā veidā tiks novērsta dzīvnieka uzmanība un kavēts tā nodoms šķērsot autoceļu laikā, kad pa to pārvietojas transportlīdzeklis.

Citādākas tehnoloģijas plānots uzstādīt uz Jelgavas šosejas Platones pagastā. Tur gar ceļa malām tiks izveidots žogs ar 300 metrus garu pārtraukumu, lai dzīvnieks vajadzības gadījumā var šķērsot autoceļu. Šajā pārtraukumā tiks izvietotas ierīces – mainīgās ceļazīmēs, kas autovadītājam laikus ziņos un brīdinās par dzīvnieka klātbūtni un tuvošanos brauktuvei.

Pagaidām pilotprojektā iekļauti vienīgi šie abi minēti autoceļu posmi. Tieši tur ik gadu notiek salīdzinoši liels negadījumu skaits ar meža dzīvniekiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!