Latvijas Pasts atklāj jaunu sūtījumu apstrādes iekārtu, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību paveiks ātrāk un vairāk

Latvijas Pasts atklāj jaunu sūtījumu apstrādes iekārtu, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību paveiks ātrāk un vairāk

Sūtījumi, kuri ceļo caur Latvijas Pastu, turpmāk tiks apstrādāti divreiz ātrāk un efektīvāk. To iespējams panākt, pateicoties jaunākajam Latvijas Pastā integrētajam risinājumam – pirmajai pilnībā automatizētajai pasta sūtījumu svēršanas, skenēšanas, mērīšanas un šķirošanas iekārtai. Zīmīgi, ka šis ir pēdējos gados lielākais investīciju projekts, kas īstenots Latvijas Pastā.

Pēc Latvijas Pasta publicētās informācijas – jaunā iekārta darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību, kas ļauj efektīvi un aši vienas stundas laikā sašķirot līdz pat 6000 sūtījumiem. Aprēķināts, ka šādā veidā iespējams divtik īsākā laikā sašķirot divreiz vairāk paku. Saistībā ar mākslīgo intelektu šeit ir vēl viena nianse – jo vairāk sūtījumu ar jauno iekārtu tiks sašķirots, jo raitāks kļūs sūtījumu apstrādes process. Ar katru nākamo paku mākslīgais intelekts spēj labāk atpazīt dažādas uzlīmes, to izvietojumu uz sūtījumiem un veidus, kā cilvēki norāda adreses.

Uzsvērts, ka -

vieni no jaunās iekārtas lielākajiem ieguvumiem - ievērojami samazinās sūtījumu apstrādei vajadzīgais laiks, kā arī nepieciešamo darba roku skaits.

Tas arī nozīmē, ka Latvijas Pastam, piemēram, nebūs problēmu apstrādāt milzīgu ienākošo sūtījumu skaitu. Jaunā iekārta tos visus spēs operatīvi un kvalitatīvi apstrādāt. Papildus šīm iekārta sniedz vēl citas iespējas. Piemēram, iespējams sniegt jaunus papildu pakalpojumus tranzīta sūtījumu plūsmas ietvaros no Ķīnas. Tāpat arī tiks uzlabota Latvijas Pasta pakomātu tīkla darbības kvalitāte un piegādes laiks.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver, ka pirms desmit gadiem Latvijas Pastā ienākošos sūtījumus lielākoties veidoja tradicionālie pasta sūtījumi, piemēram, vēstules. Taču līdz ar e-komercijas straujo izaugsmi un iepirkšanos dažādos internetveikalos pēdējos gados strauji mainās arī Latvijas Pasta funkcionalitāte un piedāvāto pakalpojumu klāsts. Datu apmaiņa, apstrādes un piegādes ātrums, izsniegšanas vietu daudzveidība ir mūsdienu patērētājam elementāras prasības. Lai tās nodrošinātu, vairs nepietiek tikai ar cilvēkresursiem, ir nepieciešama ievērojama mākslīgā intelekta klātbūtne.

Jāpiebilst, ka jaunajā sūtījumu apstrādes iekārtā kopumā investēti 4 miljoni eiro.

*Raksta attēls: Andrejs Zavadskis

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!