Latvijas Pasts atklāj pirmo automatizēto pakomātu

Latvijas Pasts atklāj pirmo automatizēto pakomātu

Pieaugot e-komercijas popularitātei iedzīvotāju vidū un būtiski palielinoties ar pakomātu starpniecību nosūtīto sūtījumu apjomam, Latvijas Pasts Rīgā, Pļavniekos, atklājis Latvijā pirmo automatizēto pakomātu jeb paku torni. Tajā vienlaikus var uzglabāt krietni lielāku sūtījumu skaitu, līdz ar to klienti sūtījumus varēs saņemt ātrāk. Tāpat šis pakomāts ir videi draudzīgāks, jo aizņem nelielu teritoriju, vienlaikus joprojām sniedzot lielu kapacitāti.

Latvijas Pasts informē, ka automatizētais pakomāts jeb paku tornis ir ​​piecus metrus augsts. Tas ir ne tikai ietilpīgs, bet arī ļoti kompakts. 

Paku torņa izvietošanai nepieciešami tikai 5,4 m2, taču tajā var uzglabāt līdz pat 500 sūtījumu vienlaikus.

Latvijas Pasts norāda, ka klientiem, izmantojot šo pakomātu, neradīsies izaicinājumi, lai saprastu, kuras pakomāta durtiņas ir atvērušās. Visu sūtījumu saņemšana notiek turpat pie skārienekrāna, tādējādi nodrošinot ērtu pieredzi un pārskatāmību.

Līdzīgi kā citi uzņēmumi, kuri nodrošina pakomātu pakalpojumus, arī Latvijas Pasta ​​paku tornis klientiem būs pieejams visu diennakti septiņas dienas nedēļā. Tiesa gan, sākotnēji to varēs izmantot tikai sūtījumu izsniegšanai, taču ar laiku tiks pievienota arī nosūtīšanas iespēja.

Norādīts, ka pirmais paku tornis Latvijā izvietots vienā no blīvāk apdzīvotajām Rīgas apkaimēm un vienlaikus noslogotākajiem Latvijas Pasta pakomātu tīkla punktiem – Pļavniekos, pie veikala Rimi A. Saharova ielā 23a. Taču Latvijas Pasts nākotnē apsver šāda risinājuma ieviešanu arī citās sūtījumu piegādes ziņā noslogotās Rīgas teritorijās. Tomēr vispirms nepieciešams izvērtēt paku torņa sniegtās priekšrocības ilgākā laika posmā. 

Jāpiebilst, ka paku torni izstrādājis Igaunijas jaunuzņēmums Cleveron. Šī automatizētā pakomāta vadība balstās mākoņprogrammatūrā, ko viegli integrēt ar citām sistēmām. Kopumā paku torņa iegādes un izvietošanas izmaksas sasniedz teju 66 000 eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!