Latvijas Pasts rada digitālu risinājumu sūtījumu ērtai atmuitošanai

Latvijas Pasts rada digitālu risinājumu sūtījumu ērtai atmuitošanai

Lai klientiem atvieglotu sūtījumu atmuitošanas un saņemšanas procesu, kas būtiski mainīsies no 2021. gada 1. jūlija, kā arī padarītu to ērtāku un ātrāku, Latvijas Pasts (LP)  radījis jaunu risinājumu – lietotni atmuito.pasts.lv. Tā dažos soļos ļaus izvēlēties atmuitošanas veidu un ar LP starpniecību vienkārši atmuitot no trešajām valstīm saņemtos sūtījumus, kas saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības tiesību aktos turpmāk būs jādeklarē muitā un kam tiks piemērots PVN.

Gatavojoties vērienīgajām izmaiņām, kas būtiski palielinās atmuitojamo sūtījumu apjomu, LP jau investējis ap 290 000 eiro IT infrastruktūras un procesu administrēšanas kapacitātes paplašināšanai, jaunu digitālo klientu servisa un datu apmaiņas sistēmu ieviešanai, tostarp izveidojot risinājumu atmuito.pasts.lv. To varēs izmantot ikviens LP klients, kurš saņems sūtījumu no trešajām valstīm.

Par sūtījuma saņemšanu LP klientiem tāpat kā līdz šim tiks nosūtīts SMS, kurā no 1. jūlija tiks ietverta arī unikāla saite uz lietotni atmuito.pasts.lv.

Tajā varēs atvērt tikai konkrētajam sūtījumam atbilstošu atmuitošanas formu atkarībā no sūtījuma vērtības. Sūtījumiem līdz 150 eiro bez akcīzes precēm tas būs PVN aprēķins no sūtījuma vērtības, bet sūtījumiem vērtībā virs 150 eiro tiks iekļauta iespēja pievienot deklarēšanai nepieciešamos dokumentus (rēķinu, maksājuma uzdevumu u.tml.).

Atverot saiti uz lietotni, sūtījuma saņēmējs varēs izvēlēties, kā vēlas veikt sūtījuma atmuitošanu, – par simbolisku samaksu līdz vienam eiro, izmantojot LP starpniecību, vai paša spēkiem VID sistēmā EDS. Sūtījumiem virs 150 eiro un/vai ar akcīzes precēm atmuitošanas pakalpojums LP maksās 3,99 eiro. Tāpat lietotnē paredzēta iespēja atteikties no sūtījuma atmuitošanas tiem klientiem, kuri nevēlas saņemt konkrēto sūtījumu.

Muitojamā sūtījuma unikālā saite būs ietverta gan SMS, gan arī drukātā paziņojumā, uz kura būs QR kods – to noskenējot, sūtījuma saņēmējs tiks novirzīts uz lietotni atmuito.pasts.lv. Ja gadījumā klients nelieto mobilo viedierīci, LP piedāvās iespēju uzrādīt drukāto aicinājumu un sūtījuma dokumentus attiecīgajā pasta nodaļā, kas veiks nepieciešamās darbības un aizpildīs informāciju sūtījuma tālākai atmuitošanai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!