Latvijas startaps izstrādā viedākas pārtikas piegādes risinājumu

Latvijas startaps izstrādā viedākas pārtikas piegādes risinājumu

Eiropas Savienības (ES) blokķēdes risinājumu inovāciju partnerības programmā “BlockStart” Latvijas uzņēmēju radītais startaps “Kedeon”, kas nodrošina aukstuma piegādes ķēžu uzraudzības risinājumus, teju 100 uzņēmumu konkurencē iekļuvis TOP10, iegūstot 20 000 eiro izstrādātā risinājuma attīstīšanai. Laikā, kad liela daļa pasaules iedzīvotāju paļaujas uz pārtikas iegādi internetā, Kedeon piedāvā iespēju izsekot pārtikas piegādes atbilstību noteiktajiem standartiem, izmantojot sensorus un blokķēdes risinājumus datu drošībai.

Šobrīd daļa sabiedrības mainījusi savus iepirkšanās paradumus un aizvien biežāk pārtikas preces iegādājas internetā.

Tomēr, ņemot vērā, ka komersantiem, kas piedāvā piegādes iespējas, noslodze ir liela, pastāv iespēja, ka jūtīgākie pārtikas produkti, piemēram, gaļa, ilgu laiku pavada piegādes transportā. Lai sniegtu iespēju pārliecināties, ka visā piegādes laikā pārtikas produkti atradušies tiem atbilstošos apstākļos, Kedeon izstrādā risinājumu, kas ar sensoru palīdzību nolasa apstākļus pārtikas produktu piegādes laikā un saglabā tos, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, tādā veidā nodrošinot datu drošību. Izmantojot šādu risinājumu, gan piegādātājs, gan patērētājs sūdzību gadījumā var atrast pārtikas piegādes ķēdes “vājo posmu”, ja tāds bijis, sniedzot iespēju piegādātājiem uzlabot līdzšinējo piegāžu drošības kvalitāti un atbilstību standartiem.

Kedeon līdzdibinātājs Kristaps Mikasenoks norāda, ka lielie uzņēmumi, kas līdz šim nodarbojušies ar pārtikas piegādēm, kvalitātes latiņu tur augstā līmenī, tomēr Kedeon mērķis ir atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, kas nodrošina pēdējo ķēdes posma piegādi - no veikala vai noliktavas līdz klientam. Pateicoties dalībai ES blokķēdes risinājumu inovāciju partnerības programmā “BlockStart”, arī Latvijas uzņēmējiem Kedeon var piedāvāt izstrādāto risinājumu, piesaistot ES līdzfinansējumu 3000 eiro apmērā vienam uzņēmējam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!