Latvijas studenti sevi apliecina Pasaules programmēšanas sacensībās

Latvijas studenti sevi apliecina Pasaules programmēšanas sacensībās

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē, kurās piedalās studenti. Nupat Minskā norisinājies šo sacensību ceturtdaļfināls. Būtiski, ka lieliskus rezultātus tajās uzrādījuši dalībnieki no Latvijas – Latvijas Universitātes (LU) studenti. Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins un Kristaps Čivkulis izcīnījuši uzvaru, apsteidzot spēcīgās Baltkrievijas Valsts universitātes komandas.

Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību Ziemeļeirāzijas reģiona Rietumu apakšreģiona ceturtdaļfinālā piedalījās 55 komandas, kas pārstāvēja Baltkrieviju, Latviju, Lietuvu un Kaļiņingradas apgabala Krieviju. LU šogad tika pārstāvēta ar sešām komandām. Divas spēcīgākās Latvijas Universitātes komandas ("LU 2" un "LU 1") 29. novembrī dosies uz pusfinālu Sanktpēterburgā, Krievijā, kur cīnīsies par ceļazīmi uz finālu, kas 2020. gada jūnijā norisināsies Maskavā, Krievijā.

Komanda “LU 2”, ko pārstāv – Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins un Kristaps Čivkulis, piecās stundās spējuši atrisināt visātrāk uzdevumu – desmit no vienpadsmit, turklāt šī jau ir otrā reize, kad komanda gūst uzvaru sacensībās. Uzvarēt ceturtdaļfinālā līdz šim LU bija izdevies divreiz – 2005. un 2018. gadā, aiz sevis atstājot gana spēcīgas Baltkrievijas komandas.

Kopumā Latvijas studenti pēdējos astoņos gados piecas reizes ir iekļuvuši ICPC pasaules finālos, kas ļauj Latviju parādīt kā talantīgu IT studentu un profesionāļu valsti.

Tas ir vairāk nekā kopā ir spējušas Lielbritānijas (Oksfordas un Kembridžas) universitātes. Arī šajā sacensību sezonā ir pamatotas cerības tikt finālā.

Lai studentiem tiktu dota iespēja piedalīties šādās sacensībās, nepieciešams finansējums. Latvijas dalību Pasaules programmēšanas sacensībās finansiāli atbalsta vairāki uzņēmumi, viens no tiem – uzņēmums “Emergn”. Tas ik gadu veic dažādus atbalsta pasākumus studējošiem IT nozarē. Arī šoreiz, sadarbojoties ar LU, studentiem dalībai Pasaules programmēšanas sacensībām piešķirts līdzfinansējums, sekmējot jauno talantu izaugsmi un konkurētspēju pasaules līmeņa sacensībās. Kā norādījuši Emergn pārstāvji -  ir svarīgi atbalstīt jaunos speciālistus, lai viņi ir gatavi palikt un strādāt Latvijas kompānijās, nevis doties uz ārvalstīm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!