Latvijas studenti varēs iegūt izcilu izglītību IT jomā

Latvijas studenti varēs iegūt izcilu izglītību IT jomā

Informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu trūkums Latvijā vērojams īpaši izteikti, un bieži vien problēma meklējama tieši piedāvātajās izglītības programmās, kas studentiem nešķiet saistošas vai arī apgūstamas par ievērojamu studiju maksu. Lai šo situāciju risinātu, no nākošā studiju gada studentiem tiks piedāvāta unikāla IT izcilības un līderības bakalaura programma, kas izveidota sadarbībā ar universitāti ASV.

24. aprīlī Latvijas lielākās augstskolas – Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) sadarbībā ar prestižo Bufalo Universitāti ASV paziņoja par IT izcilības un līderības bakalaura studiju programmas “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” izveidi. Programmu Latvijā koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola. Topošie studenti šai unikālajai studiju programmai aicināti pieteikties jau no šīgada 20. maija. Zināms, ka pirmajā mācību gadā tiks uzņemti 60 izglītojamie, taču

kopumā programmas mērķis ir sagatavot 3000 jaunos IT profesionāļus.

Būtiski, ka studijas notiks angļu valodā pēc pasaulē vadošo universitāšu standartiem. Kā norādījuši programmas izstrādātāji - studentu daudzpusīgākai izglītošanai IT jomā un efektīvākai to sagatavošanai digitalizācijas laikmetam, tiks organizēti studiju kursi komunikācijas, projektu vadības, mākslas, tiesību zinātnēs, finanšu jomā. Lai studenti, pabeidzot minēto studiju programmu, patiešām justos kā līderi un izcilnieki, būtiska nozīme ir arī pasniedzējiem. Tiek norādīts, ka kursus pasniegs pasniedzēji ar bagātīgu un daudzveidīgu gan akadēmisko, gan profesionālo pieredzi. Šī pieredze tiks arī regulāri uzkrāta, jau rudenī uzsākot pasniedzēju kvalifikācijas celšanas programmu ASV.

RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš uzsvēra, ka starptautiskā izcilības programma “Datorzinātnes un organizāciju tehnoloģijas” dos nozīmīgu pienesumu tehnoloģiju attīstībā Latvijā, kā arī sagatavos nākotnes līderus visām nozarēm. Savukārt, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska norādīja, ka ar šīs studiju programmas palīdzību tiks dota iespēja risināt izaicinājumus, kas saistīti ar speciālistu trūkumu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā.

Jāpiebilst, ka studiju programmā gan studenti ar izciliem mācību sasniegumiem, gan arī topošie speciālisti ar nepietiekamiem finanšu resursiem studijām, varēs pretendēt uz nozares uzņēmumu stipendijām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!