Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi pievienojas Igaunijas iniciatīvai ilgtspējīgas nākotnes veidošanā

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi pievienojas Igaunijas iniciatīvai ilgtspējīgas nākotnes veidošanā

Šonedēļ deviņi Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumi nolēma pievienoties Igaunijas iniciatīvai “Tech Green Pledge” ar mērķi strādāt pie risinājumiem, kas samazinās biznesa procesu negatīvo ietekmi uz klimatu. Šo Latvijas un Igaunijas tehnoloģiju kompāniju gatavību otrdien, 24. septembrī, ANO Ģenerālajā asamblejā un klimata samitā Ņujorkā pieteica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida.

ANO Ģenerālajā asamblejā Valsts prezidents Egils Levits izteica gandarījumu par Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumu gatavību uzņemties Igaunijas iniciatīvas “Tech Green Pledge” izaicinājumu.Šo iniciatīvu pagājušajā nedēļā dibināja 33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi, parakstot to samitā “Tallinn Digital Summit”. Iniciatīva tika radīta, ņemot vērā globālo klimata un vides problēmu mērogu, un Igaunijas tehnoloģiju uzņēmumi vēlas paši proaktīvi sākt risināt klimata pārmaiņu problēmas. Detalizēti soļi pārmaiņu ieviešanai tiks izstrādāti darba grupās tuvāko mēnešu laikā.

Tech Green Pledge idejas pamatā ir četri mērķi - ar inovācijām panākt būtisku ietekmi; rādīt pozitīvu piemēru, veicot darbības videi draudzīgā veidā; izsekot, izmērīt, dalīties ar savu sniegumu, kā arī sadarboties ar citiem uzņēmumiem, institūcijām un indivīdiem pozitīvu pārmaiņu radīšanā. Lai mazinātu klimata pārmaiņas, pirmkārt, uzņēmumiem jādarbojas atbildīgi pret vidi. Otrkārt, jāievieš jaunas inovācijas, kas palīdzēs samazināt negatīvo ietekmi uz klimatu, treškārt - jāsadarbojas gan valstiskā, gan individuālā līmenī.

Pašreiz deviņi Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi ir izteikuši atbalstu iniciatīvai un aicina arī citus uzņēmumus pievienoties.

Iniciatīvu atbalsta: CatchSmart, DELFI, Digital Freedom Festival, Draugiem Group, Klix, Mintos, Mobilly, Printify un Tilde.

ANO Ģenerālajā asamblejā Valsts prezidents Egils Levits arī uzsvēra Latvijas apņemšanos pildīt Parīzes klimata vienošanās mērķus, kā arī informēja, ka šobrīd tiek strādāts pie ambiciozas attīstības stratēģijas, kas paredz līdz minimumam samazināt oglekļa produkcijas apjomus. Šī plāna īstenošana ļaus Latvijai kļūt klimatam neitrālai līdz 2050. gadam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!