Līdz jūlija vidum var pieteikties 200 dažādiem ES un valsts finansētiem kursiem

Līdz jūlija vidum var pieteikties 200 dažādiem ES un valsts finansētiem kursiem

Aizvadītajā nedēļā atklāta pieteikšanās attālinātām mācībām, kas norisinās ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros. Projektu Latvijā īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra, un tā ietvaros iespējams apgūt kādu no vairāk nekā 200 dažādiem kursiem, ko 90% apmērā finansē ES un valsts. Pateikt “jā” šai iespējai var līdz 15. jūlijam ikviena strādājoša vai pašnodarbināta persona vecumā no 25 gadiem.

Mājaslapā macibaspieaugusajiem.lv iespējams iepazīties ar visiem 200+ piedāvātajiem kursiem, to cenām, kā arī noformēt pieteikšanos. Apmācības dažādās jomās piedāvā kopumā 23 izglītības iestādes 11 tautsaimniecības nozarēs.

Norādīts, ka pieteikties attālinātajiem kursiem var ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem līdz pat neierobežotam vecumam, jo apgūt jaunas prasmes un zināšanas nekad nav par vēlu. Tāpat savu pieteikumu droši var sūtīt arī jaunie vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, kā arī strādājoši pensionāri. Nesen, 16. jūnijā, valdībā tika apstiprināti arī grozījumi noteikumos, kas tagad paredz to, ka katrs dalībnieks projekta ietvaros var apgūt divus kursus, taču vienlaicīgi drīkst mācīties tikai vienu no tiem.

Mācību maksa ikvienam no šiem 200+ kursiem ir salīdzinoši zema – dalībniekam pašam jāmaksā 10% no cenas, pārējo sedz ES fondi un valsts.

Savukārt šos 10% par apmācībām var samaksāt arī darba devējs. Tikmēr personām ar trūcīgā un maznodrošinātā statusu, taču, kuras joprojām ir darba attiecībās, mācību kursi tiek nodrošināti pilnībā bez maksas.

Jāpiebilst, ka šāda veida iniciatīva, lai palīdzētu un motivētu cilvēkus apgūt jaunas prasmes un zināšanas, norit jau kopš 2017. gada. Pa šo laiku aizvadītas jau četras pieteikšanās kārtas, kurās apmācības uzsākuši vairāk nekā 26 000 interesentu, taču veiksmīgi pabeiguši 22 tūkstoši.

Ar visu piedāvāto kursu sarakstu var iepazīties un aizpildīt pieteikumu iespējams šeit.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!