Liela daļa eParaksta lietotāju neapmierināti ar portāla eParaksts.lv atjaunoto versiju

Liela daļa eParaksta lietotāju neapmierināti ar portāla eParaksts.lv atjaunoto versiju

29.decembrī tika slēgts līdzšinējais portāls eParaksts.lv. 2.janvārī darbību uzsākusi jaunā portāla „eparaksts.lv” versija. Turpmāk dokumentus portālā varēs parakstīt izmantojot mobilo lietotni „eParaksts mobile”, eID, kā arī eParaksta karti, ko izsniedz Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Tomēr jaunās e-Paraksta tehnoloģiskās platformas ieviešanā radušies sarežģījumi - liela daļa šīs platformas lietotāju saskārušies ar traucējumiem tiešajā datu migrācijas procesa laikā. Tiešā datu migrācija neskars esošos eID un eParaksta kartes lietotājus, ja vien viņi būs veikuši e-Parakstīšanai nepieciešamās datorprogrammatūras atjauninājumu.

Problēma tiešā veidā skar arī Apple ierīču lietotājus, kuriem e-Paraksta pieejamība ir krietni sarežģītāka, jo šajām ierīcēm nav mobilās aplikācijas, kas nepieciešama, lai portālā varētu autentificēties

Lietotne „eParaksts mobile” vēl esot apstrādes procesā AppStore. iOS lietotājiem lietotne nav pieejama. Šī situācija izraisījusi lielu neapmierinātību iOS operētājsistēmas lietotāju vidū, kuri savu sašutumu par situāciju pauž sociālajos tīklos, uzskatot, ka šī ir nopietna problēma, ar kuru vajadzēja rēķināties, izstrādājot jauno portāla versiju.  Ar grūtībām saskaras arī uzņēmēji, kas lieto šo operētājsistēmu un arvien biežāk (iPhone ir viens no populārākajiem viedtālruņiem Latvijā) izmanto iespēju parakstīt dokumentus un līgumus elektroniskā veidā, bet to pašlaik izdarīt droši - nevarot.

Pašreiz eParaksts mobile pieejams tikai viedtālruņos ar „Android” operātājsistēmu. Pēc informācijas no eparaksts.lv, tie eParaksts lietotāji, kam nepieciešams elektroniski parakstīt dokumentus, to var izdarīt vecajā portālā ar iepriekšējiem e-Identitātes apliecināšanas rīkiem, riskējot ar savu datu drošību, par ko brīdina interneta pārlūks Safari.

Domājams, ka privātā kapitāla uzņēmums neriskētu tik vieglprātīgi ar savu reputāciju un klientiem, kā to dara monopolstāvoklī esošs valsts kapitāla uzņēmums, katrā komunikācijā par šo jautājumu noveļot vainu uz AppStore.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!