LU un RTU sekmēs biotehnoloģijas un bioinženierijas attīstību Latvijā

LU un RTU sekmēs biotehnoloģijas un bioinženierijas attīstību Latvijā

Latvijas Universitāte (LU) piedāvā plašu studiju klāstu, ko nākamajā studiju gadā papildinās ar studiju programma zinātnes un pētniecības jomā. Pateicoties sadarbībai ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), jau šovasar ikvienam topošajam pētniekam vai uzņēmējam ir iespēja pieteikties LU bakalaura studiju programmai “Biotehnoloģija un bioinženierija”. Studiju ietvaros tiks apgūta inženierija un dabaszinātnes ar mērķi radīt jaunas un ilgtspējīgas idejas nākotnes sabiedrībai.

Laikā, kad planētas iedzīvotāju skaits nepārtraukti pieaug, vienlaikus sarūkot Zemes resursiem, ir nepieciešams padomāt un meklēt risinājumus tam, kā veicināt to ilgtspējīgu izmantošanu un gudru patēriņu. Par to tiek diskutēts aizvien vairāk, gan runājot par atkritumu samazināšanu, ūdenstilpņu attīrīšanu, ūdens un citu resursu taupīšanu, gan citu ar ilgtspēju saistītu tēmu kontekstā, ko padziļinātāk apskata biotehnoloģijas nozare. Tās pētāmo jomu loks ir visai plašs – kā izmantot molekulas, šūnas, audus jaunu zāļu radīšanai; kā saražot drošu pārtiku; atkritumu pārstrāde un ūdeņu attīrīšana; bioloģisko procesu izmantošana rūpniecisko izejvielu un produktu ražošanā.

LU Bioloģijas fakultātes profesors Uldis Kalnenieks uzsver, ka -

tieši biotehnoloģija un bioinženierija ir nozares, kas, iespējams, varētu visbūtiskāk ietekmēt un mainīt cilvēces dzīvi tuvākajos simt gados.

Viņš norāda, ka jaunā studiju programma “Biotehnoloģija un bioinženierija” ir mūsdienīga izvēle tiem, kam interesē eksaktās zinātnes, kā ķīmija, fizika, bioloģija. Būtiski, ka studēt šajā jomā var arī uzņēmēji, jo, kā uzskata RTU profesors Tālis Juhna – iegūtās zināšanas dos iespēju kļūt gan par pētniekiem vienā no nākotnē vadošajām nozarēm, gan arī veidot uzņēmumus biotehnoloģiju jomā.

Jaunajā studiju programmā LU cer sagatavot augsti kvalificētus speciālistus un zinātniekus, kuri spēj veiksmīgi darboties gan vietējā, gan starptautiskā mērogā dažādās biotehnoloģijas un bioinženierijas jomās.

*Raksta attēls: SAGE University

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!