LU Zinātņu mājā durvis vēris Tehnoloģiju biznesa centrs

LU Zinātņu mājā durvis vēris Tehnoloģiju biznesa centrs

Šodien, 7. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā tika atklāts Tehnoloģiju biznesa centrs. Kā jau nosaukums liek saprast, tā būs vieta, kur pulcēsies uzņēmēji, inovatori, ideju ģeneratori un citi interesenti, lai kopā ar domubiedriem attīstītu un pilnveidotu savas biznesa tehnoloģiju ieceres.

7.oktobrī notiekošajā Tehnoloģiju biznesa centra atklāšanā bija iespēja iepazīties ar šīs organizācijas mērķiem un piedāvātajām atbalsta iespējām biznesa ideju attīstītājiem. Tāpat saistībā ar to norisinājās diskusija, kuras dalībnieki dalījās ar idejām par biznesa inkubatoru nākotni. 

Tehnoloģiju biznesa centra tapšanas primārais mērķis ir sniegt nepieciešamo atbalstu jaunajiem, spējīgajiem uzņēmējiem, lai veicinātu viņu biznesa ideju attīstību, izmantojot vajadzīgos atbalsta instrumentus. Piemēram, sadarbojoties ar augstskolām - Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti,

Tehnoloģiju biznesa centrā būs iespēja saņemt atbalstu idejas izpētē, attīstībā, prototipa izstrādē un beigu beigās konkurētspējīga uzņēmējdarbības projekta radīšanā. 

Plānots, ka līdz 2024. gadam centrs piesaistīs vismaz 98 jaunos uzņēmējus - entuziastus - biznesa ideju attīstītājus. Savukārt palīdzīgu roku Tehnoloģiju biznesa centrs sniegs vismaz 30 prototipu radīšanā. Tāpat centrā būs iespēja saņemt pirmsakselerācijas pakalpojumus, kā arī piedalīties dažādās apmācību programmās. 

Jāpiebilst, ka Tehnoloģiju biznesa centrs radīts ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu, piedaloties Latvijas Universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei. Savukārt centra izveidei nepieciešamo finansējumu divu miljonu eiro apmērā izsniedzis Norvēģijas finanšu instruments.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!