Mākslīgā intelekta kursam pieteikušies teju septiņi tūkstoši interesentu, īpaši aktīvas ir sievietes

Mākslīgā intelekta kursam pieteikušies teju septiņi tūkstoši interesentu, īpaši aktīvas ir sievietes

Bezmaksas kursi Elements of AI kopš pērnā gada maija ikvienam sniedz unikālu iespēju papildināt savas zināšanas par tehnoloģiju, kas jau šobrīd ietekmē virkni nozaru un nākotnē ieņems vēl nozīmīgāku lomu mūsu dzīvēs - mākslīgo intelektu. Apmācības piesaistījušas ievērojamu cilvēku interesi ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Zināms, ka tām reģistrējušies vairāk nekā 550 tūkstoši cilvēku no 170 pasaules valstīm, tostarp 6800 no Latvijas, turklāt lielāka interese par to ir tieši sievietēm. 

Elements of AI mākslīgā intelekta kurss latviešu valodā ikvienam ir brīvi pieejams kopš 2020. gada maija. Dati liecina, ka

lielākā interese par apmācībām ir cilvēkiem vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Būtiski arī, ka aktīvāk papildināt savas zināšanas šajā jomā vēlas interesanti vecumā no 55 līdz 64 gadiem (14.4% no visiem kursu pildītājiem) nekā jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri no visiem apmācību dalībniekiem sastāda vien 11.9%. Šis kurss arī pierāda, ka sievietēm aizvien aug interese par tehnoloģijām. Noskaidrots, ka no visiem Elements of AI kursa dalībniekiem Latvijā 61.6% ir sievietes, attiecīgi vīriešiem interese par tiem ir mazāka (38.4%). 

IT Izglītības fonda Start(IT) projektu vadītāja Ance Kancere norāda, ka šis kurss ir labs veids, kā pavadīt laiku, esot pašizolācijā vai dīkstāvē. Saturu iespējams apgūt sev ērtā laikā un tempā jebkurā ierīcē - datorā, planšetē vai viedtālrunī, tāpēc A. Kancere aicina iesaistīties arī jaunās māmiņas un ikvienu, kam ir interese par šo jomu. 

Mākslīgā intelekta kursa Elements of AI oficiālie partneri Latvijā ir Start(IT) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Savukārt apmācību saturu radījuši tehnoloģiju uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte. Svarīgi arī tas, ka pēc kursu veiksmīgas pabeigšanas (izpildīti vismaz 90% uzdevumu un vismaz puse no tiem ir pareizi) iespējams iegūt sertifikātu no Helsinku Universitātes un RTU. 

Piesakies kursam šeit

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!