Galvenās ieguvējas no mākslīgā intelekta - Ķīna un ASV

Galvenās ieguvējas no mākslīgā intelekta - Ķīna un ASV

Laika posmā līdz 2030. gadam mākslīgais intelekts nodrošinās globālajai ekonomikai papildus 15,7 triljonus dolāru – vairāk, nekā Ķīna un Indija, abas kopā. Savukārt globālais IKP, pateicoties mākslīgajam intelektam, pieaugs par 14%, liecina PwC veikts pētījums (atrodams šeit).

Kompānijas analītiķi prognozē, ka lielākās ieguvējas no jaunajām tehnoloģijām būs Ķīna un ASV, pie kam Ķīnas IKP laika posmā līdz 2030. gadam mākslīgā intelekta dēļ pieaugs par 26%, bet ASV IKP – par tikai 14,5%.

Neraugoties uz to, sākotnēji darba ražīguma kāpums tiks piedzīvots tieši ASV, kas ir labi sagatavotas jauno tehnoloģiju ienākšanai, bet daudzas ražotnes jau ir automatizētas. Ķīna par līderi šajā ziņā kļūs tikai pēc apmēram desmit gadiem, kad būs noslīpējusi tehnoloģijas un ieguvusi nepieciešamo pieredzi.

Eiropas un Āzijas attīstītajām valstīm no mākslīgā intelekta tāpat gaidāmi ieguvumu – to IKP laika posmā līdz 2030. gadam pieaugs par 9-12%. Tikmēr attīstības valstu ekonomikas pieaugs vien par 6%, jo tajās robottehnikas ieviešana rit pārāk lēni.

Atbilstīgi AI Impact Index datiem, mākslīgais intelekts par pašām perspektīvākajām biznesa nozarēm padarīs diagnostiku ar attēlu izmantošanu, preču ražošanu pēc pieprasījuma un satiksmes ar robomobiļu piedalīšanos regulēšanu.

Tajā pašā laikā lielāko peļņu no mākslīgā intelekta gūs finanšu, tirdzniecības un veselības aprūpes nozares. Tikai izmaiņas patērētāju pieprasījumā un preču kvalitātes uzbošanās papildinās globālo ekonomiku par deviņiem triljoniem ASV dolāru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Slokas iela 31-11, Rīga, LV-1048
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!