Meklē labākos atvērto tehnoloģiju izstrādātājus un lietotājus

Meklē labākos atvērto tehnoloģiju izstrādātājus un lietotājus

Atvērtās tehnoloģijas ir joma, kas nepagurstoši turpina attīstīties, un tās čakli izmanto, kā arī izstrādā aizvien vairāk publiskā, tā privātā sektora pārstāvju. Tieši tāpēc arī šogad Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) izsludinājusi pieteikšanos Atvērto tehnoloģiju balvai, kurā sumināti tiks aktīvākie šo tehnoloģiju izstrādāji, izmantotāji un popularizētāji.

Ikgadējai LATAs balvai atvērto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā pieteikties un pretendēt uz uzvarētāja godu var gan privātais un publiskais sektors, gan arī fiziska persona. Nominācijai, kas attiecināma uz publisko sektoru, pieteikties var valsts un pašvaldības iestādes, kā arī izglītības iestādes, kas ikdienā izmanto atvērtās tehnoloģijas vai kļuvušas sabiedrībai pieejamākas, ieviešot atvērtajās tehnoloģijās balstītus risinājumus. Tie var būt, piemēram, e-pakalpojumi vai arī kāda veida dati, kas padarīti publiski pieejami. Kā norāda LATA pārstāvji – šai nominācijai aicinātas pieteikties arī tas iestādes, kas veicinājušas atvērto tehnoloģiju popularizēšanu sabiedrībā.

Privātā sektora kategorijai, savukārt, var pieteikties uzņēmumi, kas radījuši inovatīvus risinājumus un produktus, kuru darbības pamatā izmantotas atvērtās tehnoloģijas, tajā skaitā atvērti standarti, atvērtais pirmkods vai atvērtie dati.

Par nopelniem atvērto tehnoloģiju izmantošanā, radīšanā un popularizēšanā tiek apbalvotas arī fiziskas personas. Šai nominācijai aicināts pieteikties ikviens, kurš ieviesis, latviskojis atvērtā pirmkoda risinājumus, gatavojis mācību materiālus, izglītojis sabiedrību par atvērtiem standartiem, atvērto pirmkodu un atvērtajiem datiem, organizējis pasākumus vai citādi popularizējis atvērtās tehnoloģijas un to izmantošanas potenciālu.

Jāpiebilst, ka 2018. gada LATA balvu publiskajā sektorā ieguva Centrālā vēlēšanu komisija par visu deputātu kandidātu un vēlēšanu rezultātu datu pieejamības nodrošināšanu, izmantojot atvērtos datus. Privātā sektora kategorijā uzvaras laurus plūca Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūts un uzņēmums “Axia Broadcast Technologies” par “Livewire” atvērto tehnoloģiju profesionālas kvalitātes skaņas pārraides un komutācijas sistēmu izveidei uz standarta IP/Ethernet tīklu bāzes. Savukārt Viktors Zagorskis LATA balvu ieguva par aktīvu līdzdalību atvērto tehnoloģiju un atvērtā pirmkoda risinājumu apgūšanā, ieviešanā, izglītojošo materiālu sagatavošanā un sabiedrības izglītošanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!