Microsoft prezidents aicina izstrādāt starptautisku noteikumu kopumu kiberdrošības jomā

Microsoft prezidents aicina izstrādāt starptautisku noteikumu kopumu kiberdrošības jomā

ASV korporācijas Microsoft prezidents Breds Smits aicina starptautisko sabiedrību izstrādāt „digitālo Ženēvas konvenciju” – starptautisku noteikumu kopumu kiberdrošības jomā, teikts kompānijas oficiālajā emuārā. Tāpat B. Smits norāda uz nepieciešamību pēc neatkarīgas organizācijas, kuru nodarbotos ar finanšu un politisku mērķu vārdā veiktu hakeru uzbrukumu noteikšanu un monitorēšanu.

„Līdzīgi kā pasaules valstis 1949. gadā apvienojās, lai pieņemtu ceturto Ženēvas konvenciju, mums ir nepieciešama „digitālā Ženēvas konvencija”, kura liks valdībām ievērot normas, kādas nepieciešamas pilsoņu aizsardzībai internetā miera laikā,” uzskata Microsoft prezidents.

Savukārt kas attiecas uz neatkarīgas starptautiskas organizācijas izveidi, kuru „izmeklētu dažādu valstu valdību sponsorētus kiberuzbrukumus citām valstīm”, tad šādai struktūrai, pēc B. Smita domām, vajadzētu līdzināties Starptautiskajai atomenerģētikas aģentūrai.

Jāpiebilst, ka ideja pati par sevi nav slikta, taču visticamāk, ka tās realizēšana pagaidām nav iespējama saslīpēto politisko attiecību starp ASV un Krieviju, kā arī ASV un Ķīnu dēļ. Visas šīs valstis izvirza oponentēm apsūdzības hakeru uzbrukumos un kiberspiegošanā. Attiecīgi neviena no lielvalstīm nepieļaus, ka šādu organizāciju kontrolē kāds no tās konkurentiem, kamdēļ organizācija vai nu netiks izveidota, vai arī būs rīcības nespējīga.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!