Noskaidrotas valsts iestādes, kas tehnoloģijas izmanto visefektīvāk

Noskaidrotas valsts iestādes, kas tehnoloģijas izmanto visefektīvāk

E-indeksa mērījumā tiek noskaidrotas labākās valsts iestādes, kā arī ministrijas, kurām ar tehnoloģiju ieviešanu veicies labāk. Piesaistot neatkarīgus ekspertus, tiek analizēti vairāki faktori. Piemēram, klientu apkalpošana un atbalsts, atvērto datu pieejamība, pakalpojumu nodrošināšana, saziņa ar sabiedrību un līdzdalība sabiedrībā nozīmīgos procesos, iestādes iekšējie procesi un savstarpējā sadarbība.

Šī gada E-indeksa uzvarētāji tika noskaidroti 25. oktobrī. Izvērtējot visus minētos faktorus, papildus izmantojot iestāžu pašvērtējuma anketas, automātisko rādītāju datus, kā arī ekspertu vērtējumu, noskaidrots, ka augstāko rezultātu valsts iestāžu kategorijā ieguvis Lauku atbalsta dienests. Turpretī ministriju kategorijā uzvaras laurus plūca Ekonomikas ministrija.

Uzvarētāja titulu Lauku atbalsts dienestam galvenokārt nodrošinājuši rādītāji klientu apkalpošanā, kā arī iestādes iekšējo procesu jomā. Lauku atbalsta dienests var palepoties ar saviem sasniegumiem tehnoloģiju integrācijā.

Elektronisko dokumentu īpatsvars šajā iestādē ir 71%, kā arī visi platību maksājumi tiek saņemti elektroniski, un puse no tiem apstrādāti automātiski, šādi uzlabojot klientu apkalpošanas kvalitāti.

Ministriju kategorijā labāko veikumu šogad uzrādīja Ekonomikas ministrija. Augsto novērtējumu tā saņēma galvenokārt ērtās un klientu vajadzībām pielāgotās mājaslapas un mājaslapas mobilās versijas dēļ. Tāpat atzinīgus vārdus izpelnījās ministrijas aktīvā komunikācija sociālajos tīklos.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards, raksturojot E-indeksa būtību, norāda, ka tā mērķis ir parādīt valsts un pašvaldību iestāžu progresu tehnoloģiju izmantošanā, sniedzot pakalpojumus sabiedrībai. Tāpat VARAM ministrs uzsver, ka

E-indekss parāda ne tikai progresu tehnoloģiju izmantošanā, bet arī to, cik tās bijušas efektīvi izmantotas iestādes iekšējā un starpiestāžu sadarbībā.

Jāpiebilst, ka E-indeksa mērījums šogad tika veikts ceturto reizi, piedaloties 92 valsts iestādēm un ministrijām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!