Noslēdzies Latvijas augsto tehnoloģiju hakatons “Deep Science Hackathon 2020”

Noslēdzies Latvijas augsto tehnoloģiju hakatons “Deep Science Hackathon 2020”

Pagājušās nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. februārim, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) norisinājās Latvijas augsto tehnoloģiju hakatons “Deep Science Hackathon 2020”, kur dalībnieki starpdisciplinārās komandās kopā ar mentoriem attīstīja piecas idejas un pasākuma noslēgumā prezentēja tās žūrijai, zinātniekiem un potenciālajiem investoriem.

48 stundu laikā studenti un profesionāļi kopā izstrādāja jaunas augsto tehnoloģiju idejas, kas balstītas viedo materiālu izmantošanā.

Pavisam uz “Deep Science Hackathon” tika pieteiktas deviņas idejas, no kurām piecas veiksmīgi nokļuva līdz pasākuma noslēgumam.

Komandas piedāvāja tādas idejas kā aitas vilnas filtrs ūdens attīrīšanai, aplikācija, kas palīdzētu nelaimes gadījumos izkļūt no konkrētās ēkas vai prāmja, dzīvnieku siksniņa ar GPS, kas darbotos ar ķermeņa siltumu. Savukārt “Electric Eel” piedāvāja ideju par autonomu robotu, kas dezinficē ūdens apgādes sistēmas.

Noslēgumā dalībnieki prezentēja savu veikumu žūrijai, kura izvērtēja komandas darbu un sasniegto rezultātu. Žūrijā bija pārstāvji no tādām organizācijām kā Komercializācijas Reaktors, LIAA, akselerācijas fonds “BuildIt”, riska kapitāla fonds “Change Ventures”, kopiena “TechHub”, Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija, Sociālās uzņēmējdarbības akselerators “New Door”. Komanda “Infinite Battery”, kas attīstīja ideju par dzīvnieku siksniņu, kas darbotos ar ķermeņa siltumu, ieguva iespēju piedalīties “Buildit Latvia” īstenotajā programmā, kura norisināsies 2020. gada pavasarī. Šai komandai, tāpat kā jebkurai citai programmā ir iespēja saņemt pirmssēklas (PreSeed) investīciju līdz pat 50 tūkstošiem eiro.

LU CFI direktora vietnieks inovācijas jautājumos Andris Anspoks uzsvēra, ka Latvijā ir izcila zinātne un izcili augsto tehnoloģiju uzņēmumi, mums tikai jāiemācās strādāt kopā, lai to iznestu ārpus Latvijas robežām. 

Šogad LU CFI organizētajā Latvijas augsto tehnoloģiju hakatonā “Deep Science Hackathon 2020” piedalījās gan studenti, gan profesionāļi no dažādām Latvijas augstskolām un uzņēmumiem. Pārstāvētas tika tādas valstis kā Indija, Dānija, Lietuva, Nepāla un, protams, Latvija.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!