Pamazām top vēl viens tikpat apjomīgs līdzinieks e-veselībai

Pamazām top vēl viens tikpat apjomīgs līdzinieks e-veselībai

Lai gan pāreja uz pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu elektroniski dažkārt nav noritējusi kā cerēts, tiek atzīts, ka e-pakalpojumi un dokumentu digitalizācija ir neatņemama sastāvdaļa ikvienai uz digitālāku un viedāku nākotni orientētai valstij. Tieši tāpēc, neskatoties uz problēmām ar e-veselību, šobrīd aktīvi norit darbs pie vēl viena līdzīga projekta, kas paredz kriminālprocesa un administratīvo pārkāpumu procesu digitalizāciju.

“E-lieta” – tā sauksies jaunā platforma, kuras mērķis ir elektronizēt lietu izmeklēšanas un tiesvedības dokumentus jeb efektivizēt un paātrināt darbu, kas saistās ar kriminālprocesa un administratīvo pārkāpumu procesiem. Projekta attīstība pašreiz salīdzinoši raiti iet uz priekšu - otrdien Saeimas apakškomisijas kopsēdē tika norādīts, ka jau sākts darbs pie “e-lietas” programmatūras izstrādes, kā arī apzinātas nepieciešamās normatīvo aktu izmaiņas.

Taču pilnīgi gatava un lietojama “e-lietas” platforma būs 2021. gadā.

Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere atklāja, ka tieši pirms četriem gadiem Saeimā tika atbalstīta iecere pāriet uz dokumentu digitalizāciju kriminālprocesā un administratīvajā procesā. Šodien, pēc četriem gadiem, šis projekts jau sācis iegūt manāmas aprises, taču vēl ir neatrisināti vairāki jautājumi, kas saistās ar, piemēram, elektronisko liecību fiksēšanas procesu, dokumentu parakstīšanu elektroniski, kā arī papīra dokumentu transformāciju digitālā veidolā.

Tieslietu ministrijas pārstāvji, runājot par “e-lietas” nepieciešamību, norādīja, ka līdz šim gan kriminālprocesi, gan administratīvie procesi norisinājušies, izmantojot vien papīra dokumentus. Ilustrējot to, cik apgrūtinošs un neefektīvs ir tāds darba process, tika norādīts, ka vidēji viena krimināllieta sastāv no četriem sējumiem jeb ap 1000 dažādiem dokumentiem. Ja gada laikā tiek uzsākti ap 50 000 kriminālprocesu, tad nepieciešamo papīra dokumentu skaits pārsniedz miljonu. Bez tam, bieži vien vairums dokumentu tāpat nepieciešams elektronizēt, ievadot tos noteiktās sistēmās, kā arī šāds apjoms ir diezgan nepārskatāms – par “e-lietas” nepieciešamību uzsvēra Tieslietu ministrija.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!