Pastaigāties pa 3D drukāto tiltu varēs jau nākošgad

Pastaigāties pa 3D drukāto tiltu varēs jau nākošgad

Arhitektūras un dizaina vietne dezeen.com vēsta, ka holandiešu robotikas kompānija MX3D ir pabeigusi 3D tērauda tilta drukāšanu, kas nākamajā gadā tiks uzstādīts Nīderlandē, ieviešot jaunas vēsmas Amsterdamas pilsētvidē. Darbs pie 12 metru garā, gājējiem domātā tilta uzsākts 2015. gadā. Ar 3D tehnoloģiju drukātā tilta struktūru no izkausēta tērauda slāņiem ir veidojušas robotizētas iekārtas. 

Paši kompānijas MX3D pārstāvji atklāj, ka šis, viņuprāt, ir diezgan ambiciozs projekts. To pierāda, piemēram, vairāku būtisku izmaiņu veikšana, ļaujot izvairīties no nepatīkamām sekām nākotnē.

Tilta sākotnējais dizains tika ievērojami mainīts inženiertehnisko problēmu dēļ, kas galvenokārt saistītas ar iespējamajām sadursmēm ar kuģiem.

Vieglai koksnei līdzīgā tilta struktūra tika veidota uz četriem galvenajiem balstiem. Bažas esot radījis tas, ka kāds no šiem balstiem ciestu sadursmē ar kuģi – rezultātā tilta struktūra varētu arī sagāzties. Apzinoties visas iespējamās situācijas un to sekas, tika izveidota pilnīgi jauna tilta koncepcija, ņemot vērā gan visu zināmo informāciju par tilta materiāliem, gan atbilstību vietējās domes noteikumiem.

Projekta īstenotāji apgalvo, ka tilts, kurš tiek raksturots kā pasaulē pirmais šāda veida 3D drukātais gājēju tilts, tiks uzstādīts Amsterdamas sarkano lukturu rajonā ne vēlāk kā 2019.gada vasarā. Pašlaik tas kalpo kā apskates objekts Nīderlandes dizaina nedēļas ietvaros, kas norisinās no 20. līdz 28. oktobrim.

Jāpiebilst, ka šis tilts nebūs pirmais ar 3D tehnoloģiju drukātais tilts Nīderlandē. Britu laikraksts The Guardian vēstīja, ka 17. oktobrī Nīderlandē atklāts pasaulē pirmais drukātais betona tilts, kas domāts velosipēdistiem. Tāpat ievērības cienīgs objekts, kas radīts ar 3D tehnoloģiju, ir pirmā drukātā māja, par kuru sīkāk var izlasīt šeit.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!