Pēc gada ar VID sazināsimies tikai elektroniski

Pēc gada ar VID sazināsimies tikai elektroniski

Valsts ieņēmumu dienests (VID), sekojot šodienas komunikācijas risinājumu piemēriem, nolēmis saziņu ar iedzīvotājiem padarīt krietni attālinātāku, ērtāku un mūsdienīgāku. Tieši tāpēc jau no nākamā gada plānots, ka pilnīgi visa saziņa ar VID notiks virtuāli. Tas attiecas arī uz jebkuru iesniegumu un gada ienākumu deklarācijām.

9. janvārī Saeima atbalstīja grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz, ka no 2021. gada 1. janvāra saziņa ar Valsts ieņēmumu dienestu norisināsies tikai elektroniski. Saziņa šajā gadījumā nozīmē jebkuru lūgumu, sūdzību, jautājumu, priekšlikumu un jebko citu, par ko iedzīvotājs vēlas sazināties ar VID. Norādīts, ka izmaiņas likumā virzītas ar mērķi paātrināt informācijas apriti, kā arī samazināt administratīvo slogu gan nodokļu maksātājiem, gan arī nodokļu administrācijai. 

Norādīts, ka VID nodokļu maksātājiem sniedz vairāk nekā 220 pakalpojumu administrēšanas un muitas jomā. Tā kā iedzīvotāji VID papīra formā sniedz ne tikai ienākumu deklarācijas, bet šādi vēlas sazināties arī citos jautājumos, gada laikā vien sakrājas paprāvs papīru kalns. 2018. gadā no fiziskām un juridiskām personām kopumā saņemti teju 100 tūkstoši dokumentu. Arī pērn iedzīvotāji naski turpinājuši vērsties pie VID ar drukātiem jautājumiem. Piemēram,

ik gadu no visām gada ienākumu deklarācijām aptuveni 18% tiek iesniegtas papīra formātā.

Tas ir ne tikai dabai nedraudzīgs variants, bet arī ekonomiski neizdevīgs. Aprēķināts, ka 2017. gadā papīra gada ienākumu deklarāciju apstrāde VID izmaksājusi vairāk nekā divus miljonus eiro. Tāpēc arī ekonomiskais aspekts, domājams, tika ņemts vērā, virzot minētos grozījumus likumā.

Tikmēr zināms uztraukums varētu mākt tos, kas attiecībās ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) ir uz “jūs”. Lai iedzīvotāji gada laikā varētu apgūt nepieciešamās zināšanas EDS lietošanā, VID plāno veikt dažādus izglītojošus pasākumus un laicīgi informēt arī par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu elektroniski.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!