Pēdējo gadu laikā četrkārtīgi audzis IT uzņēmumu skaits Latvijā

Pēdējo gadu laikā četrkārtīgi audzis IT uzņēmumu skaits Latvijā

IT ir viena no eksportspējīgākajām un straujāk augošajām tautsaimniecības jomām Latvijā. Tās pienesums ekonomikai un valstij kopumā ar katru gadu ievērojami pieaug. Šādu tendenci pierāda Lursoft veikts pētījums, kurā atklājies, ka atsevišķos Latvijas novados pēdējo gadu laikā IT uzņēmumu skaits audzis par vairāk nekā 100%.

Veicot pētījumu par to, kā mainījusies informācijas tehnoloģiju uzņēmumu ekosistēma Latvijā pēdējo piecu gadu laikā, Lursoft atklājis vairākas būtiskas tendences. Viena no tām – IT uzņēmumu skaits Latvijā strauji aug, un šāda tendence nav raksturīga vien galvaspilsētai. Pēdējo piecu gadu laikā IT jomas uzņēmumu skaits Latvijā pieaudzis par teju ceturto daļu jeb 24% , šobrīd sasniedzot 6317 kompānijas. Kaut arī 66% IT uzņēmumu bāzējušies Rīgā, Lursoft atklājis, ka pēdējo piecu gadu laikā virkne šīs jomas kompāniju par savām mājām sauc vietas, kas atrodas krietni tālu no galvaspilsētas.

Salīdzinot ar 2014. gadu, visstraujāk IT uzņēmumu skaits audzis tieši Rēzeknē. Ja pirms pieciem gadiem Latgales otra lielākā pilsēta varēja lepoties vien ar divām IT kompānijām, tad šogad to skaits pieaudzis līdz desmit. 100% IT uzņēmumu pieauguma slieksni sasnieguši vairāki novadi. Viens no tiem – Talsi, kur, salīdzinot ar 2014. gadu, šādu kompāniju skaits bagātinājies par 106%. Tendence arī rāda, ka liela daļa IT uzņēmumu vēlas savu biznesu attīstīt nevis lielajās pilsētās, bet mazāk apdzīvotās teritorijās un lauku apvidos. Piemēram,

Burtnieku novadā, salīdzinot ar laiku pirms četriem gadiem, novērojams vislielākais IT jomas uzņēmumu skaits pieaugums valstī ar 116% jaunu kompāniju.

Savukārt, Ozolnieku novadā šādu uzņēmumu skaits pieaudzis par teju 80%.

Palielinoties IT uzņēmumu skaitam, pieaug arī nozarē nodarbināto skaits. Zināms, ka pašreiz valstī 5% jeb 20 000 nodarbināto strādā informācijas tehnoloģiju jomā. Arī šim skaitlim ir tendence pieaugt - kopš 2014. gada tas audzis vairāk nekā uz pusi. Šajā ziņā SIA “Evolution Latvia” ir IT kompānija ar visvairāk nodarbināto, 2018. gadā sasniedzot vairāk nekā 3400 darba roku.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!