Pilnībā pāriesim uz elektronisku ienākumu deklarēšanu

Pilnībā pāriesim uz elektronisku ienākumu deklarēšanu

Lēmums par izmaiņām ienākumu deklarāciju iesniegšanā stāsies spēkā no 2020. gada 1. janvāra. Saskaņā ar to, iedzīvotāji savas ienākumu deklarācijas varēs iesniegt tikai elektroniskā formātā, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Viens no iemesliem šādām izmaiņām ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) statistika par to, ka kopš 2014. gada lielākā daļa iedzīvotāju savas ienākumu deklarācijas iesniedz elektroniskā formā. Piemēram,

dati par 2017. gadu liecina, ka no 529 tūkstošiem iesniegto deklarāciju, nedaudz vairāk kā 100 tūkstoši iesniegtas papīra formā.

Tāpat vēl viens būtisks iemesls pārejai uz elektronisku ienākumu deklarāciju iesniegšanu ir tas, ka līdzšinējā papīra veidā saņemto deklarāciju pieņemšana un ievadīšana nodokļu uzskaites sistēmā valstij izmaksā pārāk dārgi. Aprēķināts, ka pērn šis process ar papīra deklarācijām esot izmaksājis vairāk nekā divus miljonus eiro jeb 8.84 eiro par deklarāciju.  

Gaidāmās izmaiņas, domājams, sagādās ne vienu problēmu tiem iedzīvotājiem, kuri līdz šim deklarācijas iesnieguši tikai papīra veidā un kuri neprot lietot EDS sistēmu. Taču, kā norāda VID -  šī problēma tikšot risināta. Jau nākamajā gadā VID praktiski apmācīs visus tos, kuri neprot lietot EDS sistēmu. Tāpat visiem tiem iedzīvotājiem, kuriem nav datora un kuri neprot to lietot, jau šobrīd tiek sniegta praktiska palīdzība deklarāciju iesniegšanā. To nodrošina VID klientu apkalpošanas, kā arī Valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centri.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!