Publiskajā pārvaldē sperts plats solis pretī digitalizācijai

Publiskajā pārvaldē sperts plats solis pretī digitalizācijai

Sekojot tehnoloģiju attīstībai pa pēdām, viedāka un efektīvāka darba ikdiena kļūst kā privātajā, tā publiskajā sektorā. Turpinot attīstīties čatbotu funkcijām un veiktspējai, šie virtuālie asistenti kļūst par čaklu palīgu gan iestādēs, gan uzņēmumos. Arī publiskā pārvalde drīzumā kļūs par pāris virtuālajām galvām gudrāka, ieviešot virtuālo asistentu koplietošanas platformu.   

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) uzsācis projektu inovatīvākas un viedākas publiskās pārvaldes attīstībā, izveidojot virtuālo asistentu koplietošanas platformu. Ar tās palīdzību plānots nodrošināt mūsdienīgāku un ērtāku komunikāciju ar iedzīvotājiem. Lai šo mērķi sasniegtu, tiks izmantotas iestrādnes no jau labi pārbaudītā, zināmā un uzticamā risinājuma – valodas tehnoloģiju uzņēmuma Tilde radītās valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv. Norādīts, ka - 

katra no publiskās pārvaldes iestādēm šo platformu varēs pielāgot un izmantot pēc savām vajadzībām un ieskatiem.

Tādējādi tiks ietaupīti arī iestāžu resursi, neprasot katru no virtuālajiem asistentiem veidot no paša sākuma.

KISC vadītājs Armands Magone, runājot par virtuālo asistentu koplietošanas platformas uzbūvi, norādījis, ka tā atradīsies Azure platformā un tiks veidota, izmantojot Hugo.lv valodu korpusu, mākslīgo intelektu valodas atpazīšanai un citas komponentes. KISC vadītājs arī uzsvēra, ka līdzvērtīgs risinājums Eiropā pagaidām vēl neesot.

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis akcentēja platformas iespējamo devumu valsts pārvaldei, uzsverot, ka tā nodrošinās virzību uz klientos orientētu un efektīvu valsts pārvaldi. Viņš arī piebilda, ka virtuālo asistentu koplietošanas platforma ir vēl viens nozīmīgs solis ceļā uz vienotu, spēcīgu un ilgtspējīgu valsts pārvaldi.

Savukārt Tildes vadītājs Andrejs Vasiļjevs pauda neviltotu lepnumu par nākošo sasniegumu valsts pārvaldes modernizēšanā. Viņš akcentēja, ka Latvija būs pirmā valsts, kas tik plaši ievieš mākslīgo intelektu nākotnes valsts pārvaldes izveidē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!