Pustūkstotis Ķīnas pilsētu jau šogad gatavojas kļūt par viedpilsētām

Pustūkstotis Ķīnas pilsētu jau šogad gatavojas kļūt par viedpilsētām

Vairāk nekā 500 Ķīnas pilsētas jau ir sākušas pārtapt par „viedajām” (smart) pilsētām vai arī sāks šādu transformāciju 2017. gada laikā, vēsta aģentūra Economic Information Daily.

Pašlaik pilotprojektā, kura ietvaros tiek pārveidota pilsētu infrastruktūra, jau piedalās 290 Ķīnas pilsētas, bet vēl vairāk par 300 pilsētu vadība ir parakstījusi atbilstošas vienošanās vai nodomu protokolus ar informācijas tehnoloģiju (IT) kompānijām, tostarp ar Ant Financial, Tencent un ar Ķīnas trim telekomunikāciju gigantiem.

Starp šīm vairāk nekā 500 pilsētām, kas paudušas vēlmi kļūt par „viedajām” pilsētām, ir 95% Ķīnas provinču centru un 83% autonomo prefektūru līmeņa pilsētu, teikts publikācijā.

Savukārt izdevums China Daily aprēķinājis, ka iecerētajām pārmaiņām tikai šajās pilsētās tiks iztērēts (ieskaitot būvniecības izmaksas dažādu projektu ietvaros) ap 100 miljardiem juaņu. Ja ņem vērā arī pastarpinātos tēriņus, tad summa sasniegs aptuveni triljonu juaņu (viens eiro līdzinās aptuveni septiņām juaņām).

Aģentūras aptaujātie eksperti tikmēr norāda, ka „viedo” pilsētu veidošana, kurā tiek pakāpeniski iesaistīts aizvien lielāks skaits Ķīnas uzņēmumu, visticamāk, kalpos par papildus stimulu jau tāpat strauji augošās Ķīnas IT industrijas attīstībai.

Kā piemēri publikācijā minēti valstī pirmā „interneta autostrāde” Šanhaja – Haņčžou – Ninbo. Par „interneta autostrādi” maksas ceļš tiek dēvēts tādēļ, ka par tā izmantošanu iespējams norēķināties, izmantojot mobilo lietotni un mobilo maksājumu sistēmu Alipay, kas ļauj ievērojami ekonomēt laiku.

Cits „viedo” tehnoloģiju izmantošanas piemērs ir Ķīnas slimnīcas, atsevišķās no kurām visas formalitātes pirms ārsta apmeklējuma jau iespējams nokārtot, izmantojot mobilo lietotni, kas tāpat ļauj ievērojami ekonomēt laiku, jo pacientam nepieciešams vienīgi laikā ierasties pie ārsta vai uz procedūrām, norādīts publikācijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!