Rīgā norisināsies vērienīgs pasākums datu un mākslīgā intelekta jomā

Rīgā norisināsies vērienīgs pasākums datu un mākslīgā intelekta jomā

Rīga šogad izraudzīta kā vieta, kur no 26. līdz 28. jūnijam norisināsies Eiropā vērienīgākais un daudzveidīgākais pasākums datu un mākslīgā intelekta jomā – Lielo datu privātās un publiskās partnerības samits “BDV PPP Summit”. Kā pasākuma mītnes vieta izvēlēta Latvijas Nacionālā bibliotēka, kurā pulcēsies ap 200 lielo datu (Big Data) un mākslīgā intelekta ekspertu un jomas guru, kā arī vairāki Eiropas Savienības politikas veidotāji.

Samita mērķis ir apzināt tās datu un mākslīgā intelekta jomas, kurās ES var kļūt par globālu līderi, kā arī veidot publisko un privāto partnerību šīs līderības sekmēšanai. Pasākumā sīkāk tiks apspriests un analizēts tas, kā izveidot plašu Eiropas mēroga sadarbību mākslīgā intelekta jomā starp dažāda lieluma uzņēmumiem, startapiem, pētniecības centriem, izglītības iestādēm. Samita un šīs publiskās un privātās partnerības iniciatori – Robotikas tehnoloģiju asociācija “euRobotics” un Eiropas Komisija (EK) kopā ar citiem pārstāvjiem no publiskā un privātā sektora izvērtēs līdz šim sasniegto datu un mākslīgā intelekta jomā, kā arī izvirzīs Eiropas mērķus nākotnei.

Samita pirmajā dienā, 26. jūnijā, pasākums norisināsies konferences formātā, iekļaujot prezentācijas, paneļdiskusijas un viedu ekspertu viedokļus, pieredzes stāstus par datiem, mākslīgo intelektu un privātumu.

Bez šī pasākuma iniciatoriem -  euRobotics un EK - tajā piedalīsies pārstāvji no tādām pasaules līmeņa kompānijām kā SAP, Siemens, Boeing, Philips un citām.

Ar savu skatījumu par datiem un mākslīgo intelektu dalīsies arī daži lielākie tehnoloģiju uzņēmumi no Latvijas, piemēram, Andrejs Vasiļjevs no valodu tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” un Juris Binde no mobilo sakaru operatora LMT.  

27. un 28. jūnijā norisināsies darbsemināri (workshops) par mākslīgā intelekta integrāciju biznesā, tiks analizēti un izpētīti dažādi piemēri par šīs tehnoloģijas sniegtajām iespējām valsts iestādēs un uzņēmumos. Tāpat šajās dienās varēs apskatīt jaunāko inovāciju izstādi, kā arī norisināsies lielo datu publiskās un privātās partnerības vadības komitejas sanāksme un Eiropas Lielo datu asociācijas ģenerālā asambleja.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!