Rīgā norisināsies viedai pilsētvidei veltīts hakatons

Rīgā norisināsies viedai pilsētvidei veltīts hakatons

Tehnoloģiski un pārdomāti attīstīta, iedzīvotājiem ērta un patīkama, mobila, bet tajā pašā laikā vērsta uz ilgtspēju – tie ir tikai daži mērķiem, uz kuriem virzās viedā pilsēta. Lai šādā vidē varētu dzīvot un strādāt jau pavisam drīz, nepieciešami arī gudri un radoši prāti, kas spēj radīt pilsētai un pilsētniekiem mūsdienīgus risinājumus. Tāpēc jau šo svētdien, 27. oktobrī Rīgā norisināsies viedpilsētai veltīts hakatons.

Šīs nedēļas izskaņā Rīgā, viesnīcā “Pullman” notiks urbanizācijai un viedai pilsētvidei veltīts hakatons “Urban. Tech Riga”.

Pasākums būs daļa no starptautiskās hakatonu tūres “Urban.Tech Moscow”, un Latvija ir viena no septiņām valstīm, kur tas norisinās.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja radīt unikālus un gudrus risinājumus kādā no pieciem galvenajiem virzieniem – viedā pilsēta; finanšu tehnoloģijas jeb fintech; mākslīgais intelekts; vadības sistēmas vai tirdzniecība. Sadalīt 140 000 eiro lielo naudas balvu un parādīt savas prasmes un radošo izdomu varēs ikviens interesents. Taču īpaši gaidīti sniegt savu artavu gudras, ērtas un ilgtspējīgas pilsētas attīstībā ir Android/iOS operētājsistēmu, mājaslapu izstrādātāji, UX/UI dizaineri, produktu un projektu vadītāji, mārketinga speciālisti, datu zinātnieki, kā arī visi, kam interesē gan startapi, gan viedas pilsētas koncepts. Visiem Urban.Tech Riga hakatona dalībniekiem būs jāsadalās komandās, no kurām veiksmīgākā un prasmīgākā iegūs ne vien naudas balvu, bet arī iespēju piedalīties Urban.Tech Moscow finālā, kas norisināsies Maskavā.

Urban.Tech Moscow hakatonu tūres ietvaros norisinās kopumā vairāk nekā 20 hakatoni. 15 no tiem notiek Maskavā, kas veltīti inovatīvu un gudru risinājumu meklēšanā dažādās ar pilsētu saistītās nozarēs. Hakatoni norisināsies arī sešās citās valstīs - Armēnijā, Baltkrievijā, Izraēlā, Kazahstānā, Latvijā un Čehijā. Urban.Tech Moscow noslēgumā Maskavā norisināsies fināla hakatons. Tajā piedalīsies labākās komandas, kas sevi pierādījušas gan hakatonos Maskavā, gan minētajās sešās valstīs, sacenšoties par pašas labākās komandas titulu un saņemot galveno apbalvojumu “Moscow Major’s Award”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!