Robotiem un pašbraucošo auto ērai gatavojas laikus: RTU norisinās robotikas čempionāts

Robotiem un pašbraucošo auto ērai gatavojas laikus: RTU norisinās robotikas čempionāts

Kamēr autonomi transporta līdzekļi vēl tikai sāk parādīties ielās un izmainīt līdzšinējās satiksmes principus, tikmēr Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tehnoloģiju entuziasti jau tagad gatavojas laikam, kad robotizētas iekārtas un pašbraucošas automašīnas būs ikdiena. Piemēram, 11. maijā RTU, piesaistot vairākus simtus dalībnieku, norisinās sacensības par labākā robotu vadītāja titulu.

Sestdien, 11. maijā, no 10:00 līdz pat 17:00, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē  norisinās sacensības, kas, attīstoties tehnoloģijām, kļūst aizvien iecienītākas un ik gadu piesaista arvien vairāk dalībnieku – Latvijas Robotikas čempionāts. Tas ir čempionāta piektais, noslēdzošais posms. Kā norādīts RTU publicētajā informācijā par pasākumu - uz to pieteicies rekordliels skaits dalībnieku - vairāk nekā 500 robotikas entuziastu.

Turklāt dalībnieku skaitam ir tendence ievērojami pieaugt – pērn Latvijas Robotikas čempionāts pulcējis par trešdaļu mazāk interesentu.

Sacensības norisinās 15 dažādās disciplīnās, ļaujot katram no dalībniekiem pierādīt savas spējas atšķirīgos robotu vadīšanas veidos. Piemēram, viena no tām ietver robotu sumo divkaujas – autonomi roboti cenšas izstumt konkurentu no laukuma. Pavisam citāda ir Folkrace disciplīna - norisinās autonomu mašīnu ātrumsacīkstes apļveida trasē ar dažāda veida šķēršļiem.

Izmēģināt spēkus ikviens bērns vai jaunietis varēs ne vien robotu vadīšanas mākslā, bet arī to radīšanā pasākuma “Uzbūvē savu robotu” ietvaros.

RTU pārstāvji arī norādījuši, ka Robotikas čempionāta dalībnieku tik straujš pieaugums ir vērojams, pateicoties mērķtiecīgai jauno robotikas un tehnoloģiju entuziastu izglītošanai. Līdz šim Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija ir apmācījusi jau 150 jaunos robotikas pulciņu vadītājus Latvijā. Šo skaitli plāno palielināt par vēl 300 pasniedzējiem, kas savas iegūtās zināšanas pēc tam varēs saistošā un inovatīvā veidā nodot tālāk un apmācīt jaunos robotikas pulciņa dalībniekus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!