RTU students radījis blokķēdē balstītu risinājumu drošākai pārtikai

RTU students radījis blokķēdē balstītu risinājumu drošākai pārtikai

Blokķēdes kā tehnoloģijas iespējas aizvien vairāk tiek saistītas un apzinātas ne vien ar kriptovalūtu biznesu, bet arī risinājumiem krietni dažādā nozaru lokā. To, ka blokķēdi var veiksmīgi izmantot arī pārtikas jomā, pierādījis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvents Reinis Skorovs. Viņš radījis blokķēdē balstītu risinājumu, kas palīdz precīzi izsekot temperatūras izmaiņām pārtikas produktu ražošanā un pārvadāšanā un samazina ar pārtiku saistītus saslimšanas riskus.

Ar ideju par šādu blokķēdes risinājumu Reinis Skorovs nāca klajā bakalaura darba ietvaros, nu tas rezultējies ar uzņēmumu “Kedeon Solutions”, kas attīsta tehnoloģiju sensoru tīklu un platformu temperatūras izmaiņu izsekošanai reāllaikā. Šis risinājums galvenokārt sniedz artavu pārtikas jomā, konkrētāk, pārtikas ražošanā un loģistikā -

uzņēmuma mērķis ir padarīt piegādes ķēdi pārskatāmu un pašu pārtiku drošu, samazinot ar bojātu pārtiku saistīto saslimšanas gadījumu skaitu.

Runājot par risinājuma darbības principiem, RTU absolvents norādījis, ka pie katras preču paletes vai iepakojuma tiek novietots neliels temperatūras sensors. Šie sensori sasvstarpēji izveido teritoriālo tīklu (mesh network). Vienlaikus ražotnē, produktu piegādes mašīnās, noliktavās, arī tirdzniecības vietās tiek izvietotas īpašas bāzes stacijas. R. Skorovs tālāk skaidroja, ka, produktu pārvietojot no ražotnes uz tirdzniecības vietu, teritoriālais tīkls savienojas ar tuvāko bāzes staciju. Tādā veidā nevienā brīdī visā piegādes ķēdes garumā reāllaika temperatūras mērījumi pārtikai netiek pārtraukti. No sensoriem iegūtie dati uzreiz tiek nodoti un glabāti blokķēdē, tādā veidā izslēdzot iespēju veikt manipulācijas ar tiem.

Runājot par risinājuma nepieciešamību, Reinis Skorovs uzsvēra, ka produkta sabojāšanās gadījumā šobrīd ir grūti pateikt, kurā no piegādes ķēdes posmiem tas noticis un kas pie tā vainīgs. Ar Kedeon Solutions piedāvāto, blokķēdē balstīto risinājumu šāda problēma tiek risināta – tehnoloģija parāda neefektīvās vietas piegādes ķēdē un ļauj izsekot precei visos posmos. R. Skorovs norādījis, ka tehnoloģija nepārtraukti tiek pilnveidota un optimizēta, balstoties uz klientu vajadzībām.

Pašreiz uzņēmums “Kedeon Solutions” Latvijā piesaistījis pirmās investīcijas 40 000 eiro apmērā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!