Satiksmes plūsmu nu varēs izmērīt vienkāršāk

Satiksmes plūsmu nu varēs izmērīt vienkāršāk

Intensīva un nenogurdināma satiksme ir teju ikvienas mūsdienu pilsētas ikdienas sastāvdaļa, par to liecina arī ceļu seguma stāvoklis, kas daudzviet savu mūžu jau sen nokalpojis. Taču, kā, gadiem ejot, satiksmes intensitāte palielinājusies, kādas ir atšķirības starp mazpilsētas un lielpilsētas satiksmi un kā noķert īsto brīdi, kad ieteicams mainīt ceļa segumu? Uz šiem jautājumiem atbildes var rast, izmantojot Latvijā bāzēta uzņēmuma radīto satiksmes plūsmas mērītāju.

Latvijas uzņēmums “Kleintech Services” ir kompānija, kas, sadarbojoties ar Latvijas Dzelzceļu, vairākām Latvijas pašvaldībām un pilsētām ārpus mūsu zemes robežām, rada satiksmes plūsmas mērītājus, nosakot reālo satiksmes intensitāti. Risinājums, kas ietver kameras un programmatūru, tiek radīts, balstoties uz mašīnmācīšanās un mašīnredzes tehnoloģiju.

Savu atpazīstamību uzņēmums guvis, sadarbojoties ar minēto Latvijas Dzelzceļu un radot elektroniskos vārtus.

Šis risinājums darbojās kā automatizēta kravas vagonu, vilcienu komercapskates, vagonu numuru norakstīšanas un atpazīšanas sistēma. Realitātē ar šīs sistēmas palīdzību tika noteikts, piemēram, vagonu tehniskais stāvoklis un iespējamas tehniskās problēmas, kravas veids, to, vai vagonu secība neatšķiras no plānotā, un citas iezīmes.

Kleintech Services kopš 2015. gada uzsācis sadarbību arī ar vairākām Latvijas pašvaldībām. Pirmajā no tām -  Carnikavā uzņēmumam bija jāizmēra reālā noslodze gājēju tiltam pār Gauju. Projekta ietvaros, kas tika veikts arī Ogrē, uzņēmums ar satiksmes plūsmas mērītāja palīdzību veica gājēju un velosipēdistu uzskaiti konkrētajā teritorijā.

Šādi satiksmes mērījumi ļauj pašvaldībām apzināt datus par konkrētā brīža ceļu seguma nodiluma līmeni.

Pēc tam šie dati noder situācijā, kad nepieciešams aprēķināt vajadzīgos finanšu resursus, ko pilsēta var saņemt konkrētā ceļa uzturēšanai.

Izmērīt satiksmi un noteikt ceļu seguma nodiluma līmeni uzņēmums palīdz ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Valdes loceklis Kaspars Egliņš īpaši norādīja uz veiksmīgo sadarbību ar Tallinu, kur Kleintech Services satiksmes plūsmas risinājums pilsētā tika uzstādīts divu nedēļu laikā kopš sadarbības izveidošanas.

Uzņēmuma radīto risinājumu izmanto arī uz šosejas “Via Baltica”. Tur ar kameru palīdzību tiek regulēta satiksmes plūsma, intensitāte, kas ir īpaši svarīgi gadījumos, kad noticis ceļu satiksmes negadījums.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!