Saūda Arābijā plānots izveidot viedo pilsētu tīklu, kurā nebūs ne ielu, ne automašīnu

Saūda Arābijā plānots izveidot viedo pilsētu tīklu, kurā nebūs ne ielu, ne automašīnu

Saūda Arābijas kroņprincis Muhameds bin Salmans paziņojis, ka vēlas izveidot viedo pilsētu tīklu, kurā nebūs ne ielu, ne automašīnu. Šī sava veida metropole, pateicoties idejai, ka tā reprezentēs tā saukto “hipersavienoto nākotnes kopienu izkārtojumu” un stiepsies 172 km garumā, ieguvusi nosaukumu The Line. Zināms, ka tā būs daļa no 2017. gada oktobrī izziņotā 500 miljardus ASV dolāru vērtā, nākotnes pasaulei veltītā projekta NEOM.

Pēc kroņprinča teiktā - šis viedo pilsētu tīkls fokusēsies uz mobilitāti un piedāvās ultra augsta ātrgaitas tranzīta iespējas. The Line tiks veidots tā, lai iedzīvotājiem, ejot ar kājām līdz svarīgākajām iestādēm, piemēram, skolai vai slimnīcai, nebūtu jāpatērē vairāk kā piecas minūtes. Šis koncepts ir interesants ar to, ka tajā nav vietas ne ielām, ne automašīnām.

Lai nokļūtu uz attālākiem galapunktiem, iedzīvotāji varēs izmantot metro vai gaisa transportlīdzekli, kas uz konkrēto vietu nogādās ātrāk nekā 20 minūtēs. 

Zināms, ka The Line apvienos vienu miljonu iedzīvotāju. Ikdienas dzīve šajā tīklā koncentrēsies uz zaļo dzīvesveidu, tam apkārt būs sastādīts liels daudzums koku. Saskaņā ar oficiālo paziņojumu - viedais pilsētu tīkls funkcionēs, izmantojot tikai un vienīgi 100% tīru enerģiju. Kompensējot to, ka ielu šajā metropolē nebūs, tiks izbūvēts plašs skaits ietvju. Ņemot vērā to, ka galvenie pakalpojumu sniedzēji tiks izvietoti tā, lai ikviens iedzīvotājs ceļā līdz tiem patērētu ne vairāk kā piecas minūtes, ietves lieti noderēs, savukārt vajadzība pēc automašīnas būs minimāla. 

Kas vēl interesanti -

visus procesus pilsētā uzraudzīs mākslīgais intelekts.

Izmantojot datus un paredzamos modeļus, tas varēs izdomāt veidus, kā uzlabot ikdienas dzīvi šajā viedo pilsētu tīklā. 

Paredzams, ka The Line izveide sāksies jau pēc pāris mēnešiem. Tā būs daļa ne tikai no NEOM, bet arī projekta Saudi Vision 2030, kura mērķis ir radīt 380 000 jaunu darbavietu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!