Motivētākās sievietes aicina pieteikties bezmaksas apmācībām IT jomā

Motivētākās sievietes aicina pieteikties bezmaksas apmācībām IT jomā

Redzot sieviešu lielo interesi un vēlmi savu karjeru ceļu bruģēt informācijas tehnoloģiju virzienā, nevalstiskā organizācija “Riga TechGirls” sadarbībā ar IT uzņēmumu “Accenture Latvia” nolēmuši atklāt jau otro pieteikšanos sezonu stipendiju programmai “She Goes Tech”. Pie unikālās iespējas bezmaksas attālināti apgūt nepieciešamos pamatus karjeras uzsākšanai IT jomā šoreiz tiks 160 motivētākās sievietes.

Stipendiju programma “She Goes Tech” tika aizsākta 2019. gadā, kad Riga TechGirls kopā ar Accenture Latvia deva 80 sievietēm bezmaksas iespēju likt pirmos pamatus karjerai IT jomā. Atsaucība šai iespējai bija ievērojama, kopā saņemot 650 pieteikumus, tāpēc nolemts stipendiju programmu turpināt, ļaujot tajā iesaistīties uz pusi vairāk jeb 160 sievietēm. Zināms, ka mācības šogad norisināsies divus mēnešus attālinātā režīmā, ietverot regulāru komunikāciju gan ar lektoriem, gan nozares ekspertiem.

Apmācību laikā 160 Accenture Latvia izsniegto stipendiju ieguvējām būs iespēja Riga TechGirls piesaistīto pasniedzēju vadībā apgūt tādas programmēšanas valodas kā Java, Java Script, Scala.

Tāpat dalībniecēm būs iespēja uzzināt vairāk par SAP tehniskā konsultanta amatu, Low Code izstrādes principiem, kā arī mobilajām lietotnēm. Runājot par Low Code pieeju, tiek norādīts, ka tā esot pasaulē atzīta un tās galvenais ieguvums ir ļaut cilvēkam, kuram nav programmēšanas zināšanu, pašam radīt mājaslapas un mobilās aplikācijas.

Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone atklāj, ka viens no acīmredzamiem veidiem, kā palielināt IT speciālistu skaitu, ir aktīvāka sieviešu iesaiste tajā. Viņa piebilst, ka sievietēm informācijas tehnoloģiju joma esot piemērota, jo tajā ir plašs profesiju klāsts un ikviens varot atrast sev piemērotāko specialitāti un darba vietu. Stipendiju programma “She Goes Tech” ir viens no veidiem, kas pierāda, ka savu vietu IT pasaulē var atrast ikviena motivēta sieviete.

Pieteikties programmai var līdz 12. maijam shegoestech.lv, kur arī iespējams plašāk uzzināt par pašām mācībām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!