Sievietes Latvijā alkst iekarot IT pasauli

Sievietes Latvijā alkst iekarot IT pasauli

Saskaņā ar Eurostat datubāzē pieejamo informāciju - 2018. gadā Latvijā no 1000 sievietēm nodarbinātas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā bija vien 2,2; uz katriem 1000 vīriešiem IKT jomā darbojās 13 speciālistu. Baltijas mērogā nodarbināto sieviešu īpatsvars IKT jomā ir vismazākais, taču tas nebūt nenozīmē, ka arī Latvijas sievietes nealkst iekarot IT pasaules virsotnes. To pierāda ievērojamais pieteikumu skaits uz stipendiju programmu “She Goes Tech”.

Lai arī pērnā gada dati par nodarbinātību Latvijā liecina, ka IKT jomā strādājošo dzimumu īpatsvars veido 85.6% vīriešu un 14.4% sieviešu, tendences strauji mainās, un arī sievietes aizvien vairāk vēlas iesaistīties tehnoloģiju jomā. Tieši tāpēc nevalstiskā organizācija “Riga TechGirls” sadarbībā ar IT uzņēmumu “Accenture” nolēma radīt stipendiju programmu “She Goes Tech”. Tās mērķis ir 80 Latvijas sievietēm sniegt iespēju bezmaksas apgūt nepieciešamās prasmes karjeras uzsākšanai IT nozarē, saņemot par to stipendiju.

Nesen noslēdzās pieteikumu iesniegšana un nu jau norisinās to izvērtēšana, kā arī testu kārtošana, apmācībām izvēloties motivētākās, ar labām angļu valodas zināšanām un analītisku domāšanu apveltītākās dalībnieces. Tiesa gan, labāko izvērtēšana nudien nebūs vienkārša - uz 80 stipendiju programmas vietām pieteikušās vairāk nekā 650 IT jomā strādāt gribošas pretendentes, kas liecina par ļoti lielu interesi.

Riga TechGirls līdzdibinātāja Anna Andersone uzsvēra, ka lielā interese par apmācībām liecina par to nozīmīgumu, un ļoti daudz sieviešu vēlas apgūt iemaņas un uzsākt karjeru tieši IT jomā. Pēc viņas teiktā -

necerēti lielā sieviešu atsaucība rada nepieciešamību pēc līdzīgu apmācību rīkošanas arī turpmāk.

Tās sievietes, kuras rudenī nevarēs uzsākt “She Goes Tech” apmācību programmu, A. Andersone aicina nepadoties, bet sekot līdzi Riga TechGirls jaunumiem, jo dažādi pasākumi un izglītojošas lekcijas tiks rīkotas arī turpmāk.

Jāpiebilst, ka “She Goes Tech” ietvaros varēs apgūt tādas programmēšanas valodas kā “Java”, “JavaScript” un “Scala”. Dalībniecēm jābūt gatavām nodoties apmācībām 3-4 reizes nedēļā, kas lielākoties noritēs darbadienu vakaros un brīvdienās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!