Sigulda top viedāka un sakoptāka

Sigulda top viedāka un sakoptāka

Vīzija par gudru, iedzīvotājiem patīkamu un ērtu pilsētu jo dienas top reālāka. Katrs tehnoloģiskais risinājums, kas tajā tiek ieviests, ir kā puzles gabaliņš, nākotnē esot daļai no vienotas un viedas valsts un pilsētas. Daļiņu no viedas pilsētas plāno integrēt arī Sigulda, pilsētvidi papildinot ar viedajiem atkritumu konteineriem.

Jūnija beigās tiks uzsākti darbi pie tā, kas Siguldu virzīs pretim viedākas un sakoptākas pilsētas konceptam. Rūpējoties par vidi un veicinot aktīvāku un gudrāku atkritumu šķirošanu, Siguldas novada pašvaldība kopā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu “Jumis” izveidos pirmo dalītās atkritumu savākšanas viedpunktu Latvijā un uzstādīs viedos atkritumu konteinerus. Projekta izmaksas šobrīd lēšamas 110 000 eiro apmērā.

Viedākas atkritumu šķirošanas un savākšanas projekts paredz, ka papildus stikla un vieglā iepakojuma atkritumiem siguldieši varēs nodot arī bioloģiski noārdāmus, kā arī nešķirotos sadzīves atkritumus. Katrs iedzīvotājs maksās tikai konkrēti par savu nodoto atkritumu apjomu.

Savukārt precīzu uzskaiti par katra siguldieša nodoto atkritumu daudzumu varēs veikt ar pašvaldības izsniegtajām Siguldas novada iedzīvotāju ID kartēm.

Viedie atkritumu konteineri Siguldas pilsētvidi papildinās Leona Paegles ielā. Tur pašreizējo desmit sadzīves atkritumu konteineru vietā tiks uzstādīti divi preskonteineri, kas aprīkoti ar viedajām pilsētvides komunikācijas tehnoloģijām un kalpos sadzīves un bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Tikmēr stikla un vieglā iepakojuma šķirošanai tiks izveidoti pazemes atkritumu konteineri. Plānots, ka papildus iespējām gudrākai, pārdomātākai un ērtākai atkritumu šķirošanai, viedie atkritumu konteineri arī palīdzēs samazināt poligonā esošo sadzīves atkritumu apjomu pat par 68 tonnām gadā, kā arī ierobežot oglekļa dioksīda emisijas.

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics norādīja - lai projekts izdotos, būtiska nozīme ir siguldiešu atbalstam un iesaistei viedākā atkritumu šķirošanā. Ja projekts sevi būs pierādījis kā efektīvs risinājums nešķiroto atkritumu apjoma samazināšanai un guvis iedzīvotāju atbalstu, Siguldas novads izvērtēs iespēju šādus viedo atkritumu šķirošanas punktus uzstādīt vēl citviet pilsētā, veidojot modernāko atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru Baltijas pašvaldību vidū.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!