Singapūra būs pirmā valsts, kas identitātes verifikācijai izmantos sejas atpazīšanu

Singapūra būs pirmā valsts, kas identitātes verifikācijai izmantos sejas atpazīšanu

Singapūra ir ne tikai maza, bet arī vieda valsts, kas jaunākās tehnoloģijas cenšas integrēt pēc iespējas vairāk jomās. Viena no tādām ir identitātes pārbaude. Kamēr lielākā daļā pasaules valstu tiek izmantotas pases vai ID kartes, Singapūra kļūs par pirmo valsti pasaulē, kur persona savu identitāti varēs pierādīt ar biometrijas datiem, konkrētāk, sejas atpazīšanu pieeju.

Zināms, ka sejas atpazīšana kā personas identitātes pārbaudes veids oficiāli tiks iekļauts Singapūras nacionālās identitātes shēmā “SingPass”. Tiek skaidrots, ka -

šāda pieeja Singapūras iedzīvotājiem ļaus ne tikai ērtāk pierādīt savu identitāti, bet arī dos iespēju ātrāk un drošāk piekļūt gan valsts, gan privātā sektora sniegtajiem pakalpojumiem.

Šeit jāpiebilst, ka pie iespējas pārbaudīt personas identitāti ar sejas atpazīšanas pieeju, varēs saņemt jebkurš privāts Singapūras uzņēmums, kas to vēlas un atbilst valsts noteiktajām prasībām. Tāpat uzsvērts, ka šāds identitātes verifikācijas risinājums palīdzēšot valsts digitālās ekonomikas pilnveidē.

Būtiski, ka sejas atpazīšanas pieeja Singapūrā nav nekas jauns. Šādu risinājumu personas identitātes apstiprināšanā labu laiku jau izmantojusi liela Singapūras banka “DBS”. Izskatās, ka bankas ikdienā šī pieeja visai labi strādājusi, kā nekā šobrīd nolemts sejas atpazīšanas iespēju oficiāli izmēģināt jau visā valstī un iekļaut nacionālās identitātes shēmā. 

Taču kamēr Singapūra vēl tikai gatavojas šim zīmīgajam solim, par pionieriem biometrisko datu un sejas atpazīšanas tehnoloģijas izmantošanā tiek dēvētas tieši ASV un Ķīnas kompānijas un bankas. Piemēram, jau šobrīd liela daļa banku atbalsta Apple Face ID un Google Face Unlock risinājumus. Tikmēr Ķīnas e-komercijas gigants Alibaba savā un lietotāju ikdienā integrējis aplikāciju “Smile to Pay”. Tāpat arī dažādu valstu valdībām secen nav gājusi informācija par ko tādu kā identitātes pārbaude ar sejas atpazīšanas palīdzību. Tomēr pagaidām lielākā daļa no tām vēl nav nobriedušas šo pieeju iekļaut identitātes verifikācijas iespēju klāstā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!