Šonedēļ Rīgā pulcēsies pasaules līderi 5G jomā

Šonedēļ Rīgā pulcēsies pasaules līderi 5G jomā

5G tehnoloģijas sniegtās iespējas jau šobrīd var izmantot daļa pasaules, tostarp arī Latvijā, kur atsevišķās vietās izveidota infrastruktūra 5G vajadzībām. Tieši tāpēc šonedēļ Rīgā notiekošais starptautiskais forums “5G Techritory” būs aktuāls ne vien lokāli, bet arī ārpus valsts robežām, meklējot labākos iespējamos risinājumus Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējās sadarbības veicināšanā 5G jomā. 

Forums “5G Techritory”, kas norisināsies no 27. līdz 29. novembrim Rīgā, ir visu 5G tehnoloģijas entuziastu viens no gaidītākajiem pasākumiem.Tas vienuviet pulcēs 5G jomas aktīvākos un zinošākos viedokļa paudējus politikas, biznesa un zinātnes jomās, kur tie spriedīs par Eiropas līderības iespējām šīs tehnoloģijas attīstībā.

Tikmēr Latvijas viedokļa līderi forumu kopumā uzskata par labu iespēju, kā vienuviet pulcēt iesaistītās puses, un tas ir nozīmīgs pasākums ne vien Latvijai, bet visam Baltijas jūras reģionam.

5G Techritory programmas vadītājs Neils Kalniņš, runājot par foruma radīšanas principiem un mērķiem, uzsver, ka ar tā palīdzību bija vēlme pierādīt, ka Latvija var būt labs paraugs ne tikai Baltijas reģionā, bet arī Skandināvijas valstu vidū. Viņš uzskata, ka šajā jomā progress ir vērojams, un Latvija sevi turpina pierādīt gan 5G, gan mobilo sakaru jomā. Par Latvijas iespējām būt vadošajās pozīcijās 5G jomā Baltijā un Ziemeļvalstīs pozitīvi izsakās arī Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kurš uzsver, ka šī tehnoloģija dod iespēju Latvijai būt līderos IKT jomā. Viņš arī norāda, ka 5G varētu pavērt iespējas virknē nozaru, piemēram, viedas pilsētas veidošanā, medicīnā, biznesā kopumā, kur sevi jau veiksmīgi pierāda vairākas valstis. LMT prezidents Juris Binde tikmēr akcentē, ka 5G pamatā ir industriāls tīkls, kas primāri paredzēts ražošanas procesu uzlabošanai, transporta sistēmu vadīšanai.

Gan par 5G tīklu, tā pielietojumu, gan citām tēmām 5G Techritory laikā kopumā stāstīs vairāk nekā 80 nozares pārstāvju, kas iepazīstinās ar 5G nozīmi tādās jomās kā viedās pilsētas, mobilitātes risinājumi, Industrija 4.0 un 5G iespējas mediju un izklaides jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!