Spānijā atklāts pasaulē pirmais ar tikai 3D tehnoloģijām izgatavotais gājēju tilts

Spānijā atklāts pasaulē pirmais ar tikai 3D tehnoloģijām izgatavotais gājēju tilts

Spānijas Alkobendas (Alcobendas) pilsētā atklāts pasaulē pirmais betona tilts, kas izgatavots, izmantojot tikai 3D drukas iekārtu. Gājēju tilta, kas sastāv no astoņām atsevišķām daļām, garums ir 12 m, platums – 1,75 m, un tas atrodas vienā no pilsētas parkiem.

Pilsētas pašvaldības paziņojumā īpaši uzsvērtas niecīgās tilta izmaksas, kas „tehnoloģijas īpatnību dēļ” esot ievērojami mazākas, nekā gadījumā, ja tiktu izmantotas tradicionālās celtniecības metodes. Jāpiebilst, ka 3D drukas iekārtās iespējams atkārtoti izmantot materiālu pārpalikumus, un tā būtībā ir bezatlikumu tehnoloģija. Tāpat produktos ir iespējams iekļaut struktūru, kas imitē dzīvu organismu audus, šādi ievērojami palielinot izdrukāto objektu izturību.

Kā norādījuši par tilta izgatavošanu atbildīgās kompānijas pārstāvji, pirmais veiksmīgais projekts ļauj cerēt, ka jau drīzā nākotnē Spānijā parādīsies jauni pilsētvides objekti, kas tapuši, izmantojot 3D drukas iekārtas. Pie tam šī tehnoloģija var tikt izmantota daudzos un dažādos gadījumos – sākot ar „pilsētas mēbeļu” – soliņu, urnu, utt. izgatavošanu, bet beidzot ar vēsturiskā un kultūras mantojuma saglabāšanas projektiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!