Startapi aicināti pieteikt idejas projektiem viedākai pilsētvidei

Startapi aicināti pieteikt idejas projektiem viedākai pilsētvidei

Tieši šogad aprit desmit gadu kopš Rīgas dome sadarbībā ar finanšu institūciju “Altum” izveidoja grantu programmu “Atspēriens”, kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus biznesa uzsākšanā. Jau šoruden programmas ietvaros norisināsies konkurss pilsētvides jomā, dodot iespēju startapiem iesniegt savas idejas viedas pilsētas attīstībai, no kurām labākās ar grantu atbalstu varēs arī īstenot.

Grantu programma “Atspēriens” tiek īstenota kopš 2009. gada, tās mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā un jaunu biznesu veidošanos, kā arī sekmēt uzņēmēju radītā piedāvājuma popularitātes pieaugumu. Līdz šim iesniegto projektu idejas grantu programmai bijušas daudz un dažādas, plaši pārstāvot tieši informācijas tehnoloģiju jomu, piemēram, mobilās lietotnes, dažādi uzlādes risinājumi, programmēšanas skola bērniem, arī elektrisko skrejriteņu koplietošanas platforma. Taču tieši šoruden “Atspēriens” rīko konkursu, kura ietvaros no jaunajiem uzņēmumiem tiek sagaidītas idejas projektiem visai aktuālā un valstī nozīmīgā jomā – viedas pilsētvides attīstībā.

Kā norādījuši programmas pārstāvji – konkursā piedalīties aicināti startapi – uzņēmumi, kas pieteikšanās dienā nav vecāki par pieciem gadiem. Svarīgs nosacījums dalībai ir arī izpratne un interese par pilsētvides attīstību, kā arī skaidra vīzija par inovatīvu, viedu, pilsētvidē integrējamu risinājumu, ko būtu iespējams arī tehnoloģiski īstenot. Iesniegtās idejas tiks publiski vērtētas, un savā spriedumā par labākajiem risinājumiem dalīsies Latvijā pazīstami eksperti uzņēmējdarbības jomā.

Konkursā kopumā atbalstu saņems trīs inovatīvākās idejas, katrai no tām piešķirot finansējumu līdz pat 25 000 eiro apmērā.  

Jāpiebilst, ka desmit gadu pastāvēšanas laikā grantu biedrība “Atspēriens” sniegusi atbalstu un palīdzējusi realizēt kopumā 160 biznesa idejas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!