Tehnoloģiju pasauli iekaro aizvien vairāk latviešu sieviešu

Tehnoloģiju pasauli iekaro aizvien vairāk latviešu sieviešu

Tehnoloģijās aktīvo sieviešu skaits Latvijā turpina pieaugt. Lieli nopelni šajā jomā pienākas arī dažādām biedrībām un organizācijām, kas aicina sievietes nebaidīties un pievienoties aizraujošajai un mainīgajai informācijas tehnoloģiju pasaulei. Viena no tām ir biedrība “Riga TechGirls”, kas četru gadu laikā tikusi jau pie trim “māsām”. Jaunākā no tām ir Ventspils TechGirls, kas līdztekus Liepāja TechGirls aicina kurzemnieces izmēģināt savus spēkus tehnoloģiju jomā.

IT joma ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm ne vien pasaulē, bet arī Latvijā. Turklāt ne tik tālā nākotnē teju neviena profesija nebūs iedomājama bez tehnoloģiju pieskāriena. Tieši tāpēc, lai Latvijas sievietēm pavērtu durvis uz plašo un konkurētspējīgo darba tirgu IT jomā, pirms četriem gadiem izveidota biedrība “Riga TechGirls”. Nu tai pievienojušās vēl trīs māsas – Vidzeme TechGirls, Liepāja TechGirls un Ventspils TechGirls. Riga TechGirls līdzradītāja Anna Andersone norādījusi, ka tiek meklētas aktīvās un IT jomā strādāt gribošās sievietes katrā Latvijas reģionā un pilsētā, kas spētu izveidot vietējo komūnu un pasākumus, tādējādi raisot sievietēs interesi par tehnoloģijām. Viņa uzskata, ka ikkatrā Latvijas reģionā iespējams atrast sievietes, kas vēlas kaut ko sasniegt IT jomā. Tieši tāpēc šāda veida organizācijas iecerēts izveidot arī Daugavpilī un Rēzeknē. A. Andersone arī uzsvēra, ka -

ja sievietes nekļūs zinošas tehnoloģiju jomā, viņas nevarēs būt konkurētspējīgas darba tirgū un tas, savukārt, ietekmēs visas sabiedrības dzīves līmeni.

Tikmēr Annas Andersones kolēģe un Riga TechGirls līdzdibinātāja Alise Dīrika uzskata, ka par sieviešu intereses trūkumu apgūt tehnoloģiju pasauli sūdzēties nevar. To pierāda gan TechGirls pārstāvniecību straujā izplatība Latvijā, gan interese par tajās notiekošajām aktivitātēm. A. Dīrika norāda, ka, piemēram, biedrībā “Liepāja TechGirls” vienā vakarā esot paziņots par programmēšanas darbnīcu, un jau nākošajā dienā visas vietas uz to bijušas aizpildītas. Tāpat stipro vēlmi pamēģināt, kā ir būt sievietei IT, pierāda arī lielā interese piedalīties bezmaksas programmēšanas apmācībās sadarbībā ar Accenture. Tur uz vienu vietu pretendēja astoņas interesentes.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!