“Tet” un “Tilde” kopīgi rada “covidbotu”

“Tet” un “Tilde” kopīgi rada “covidbotu”

Šobrīd saistībā ar Covid-19 izplatību iespējams atrast pārpārēm informācijas, taču ne vienmēr tā ir patiesa un sniedz konkrētas atbildes uz jautājumiem. Tieši tāpēc ar mērķi palīdzēt sabiedrībai iegūt drošu un saprotamu informāciju par šo vīrusu uzņēmumi “Tet” un “Tilde” kopā radījuši virtuālo asistentu jeb covidbotu, kas sniedz skaidras atbildes uz interesējošiem jautājumiem par Covid-19.

Covidbots radīts, lai kalpotu par uzticamu palīgu iedzīvotājiem, kas ir apjukuši šajos, tik īsā laika posmā radītajos informācijas džungļos un vēlas vienuviet uzzināt visu jaunāko par Covid-19. Abu uzņēmumu radītais virtuālais asistents visu diennakti sniedz uzticamas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar vīrusu un tā izplatību, kā Latvijā, tā pasaulē. Kā jau visi virtuālie asistenti, arī covidbots nepārtraukti mācīsies, lai ikvienam interesentam sniegtu aktuālāko informāciju. Virtuālo palīgu iespējams sastapt vietnē covidbots.lv, taču, kas ir būtiski, šo čatbotu savā mājaslapā var ievietot ikviena valsts vai pašvaldību iestāde, tādējādi iedzīvotājiem nodrošinot ērtāku un pārdomātāku piekļuvi šim risinājumam. 

Šobrīd covidbots jau prot vienkārši izskaidrot Covid-19 simptomus un saprotami paskaidrot, kā rīkoties dažādās, ar šo vīrusu saistītās situācijās.

Virtuālais asistents prot norādīt arī uz svarīgākajiem tālruņa numuriem un mājaslapām, kur atrodama visa aktuālā informācija par Covid-19. Vienlaikus covidbots spēj sniegt arī jaunākos statistikas datus par veiktajiem izmeklējumiem un saslimušo skaitu Latvijā.

Tilde vadītājs Andrejs Vasiļjevs uzsvēris, ka ar šī projekta palīdzību tiekot domāts par vīrusa izplatības ierobežošanu, iesaistot mākslīgā intelekta tehnoloģiju. Kamēr Tilde regulāri papildinās covidbota zināšanu krātuvi ar informāciju no dažādiem avotiem, Tet turpinās darbu pie šī virtuālā asistenta tehniskās pilnveides.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!