Tilde mašīntulkošanas sacensībās trešo gadu plūc uzvaras laurus

Tilde mašīntulkošanas sacensībās trešo gadu plūc uzvaras laurus

Viens no ievērojamiem panākumiem starptautiski, ar ko Latvija var lepoties jau vairāku gadu garumā, ir valodu tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” paveiktais mašīntulkošanas jomā. To, ka ir labākais tāda veida tulks pasaulē, uzņēmums pierādīja arī aizvadītajā nedēļā notikušajās mašīntulkošanas sacensībās “WMT 2019”, kur ar savu izstrādāto neironu un mākslīgā intelekta tulkošanas risinājumu apsteidza tādus tehnoloģiju gigantus kā Google un Microsoft.  

Pagājušajā nedēļā Itālijas pilsētā Florencē pulcējās lielākie tulkošanas guru, kuri, piedaloties sava veida olimpiskajās spēlēs “WMT 2019”, centās noskaidrot labāko mašīntulkošanas risinājumu. Pašas “WMT 2019” sacensības norisinājās 13. reizi, taču uzvaras laurus Tilde tajās plūca jau trešo reizi. 2017. gadā Tildes izstrādātais latviešu mašīntulks uzrādīja labāko tulkojumu uz un no angļu valodas. Gadu vēlāk ar tikpat labu sniegumu izcēlās igauņu valodas mašīntulks. Taču šogad, likumsakarīgi, kārta bija pienākusi lietuviešu valodas mašīntulka prasmju pārbaudei. Risinājums izturēja sīvo konkurenci un tika atzīts par labāko mašīntulku pasaulē angļu – lietuviešu valodās, apsteidzot gan Googli un Microsoft, gan virkni citus tehnoloģiju uzņēmumus.

Līdz ar šo panākumu Tilde pierādījis sevi kā prasmīgākais mašīntulku radītājs visām trim Baltijas valstu valodām.

Kā norādījis Tildes valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs – uzņēmuma panākumus galvenokārt nodrošina gan ilgstoši ieguldījumi pētniecībā, gan cieša sadarbība ar Latvijas un Eiropas universitātēm un zinātniskajiem centriem. Tieši šie aspekti bija noteicoši arī šī gada mašīntulku sacensībās, kurās no 100 maksimālajiem punktiem Tilde ieguva 72,8 punktus. Tikmēr, piemēram, Microsoft izcēlās ar 69,1 punkta guvumu. Salīdzinājumam profesionāls tulkotāja darbs vidēji tiek novērtēts ar 90,5 punktiem.

Jāiebilst, ka jaunās mašīntulkošanas tehnoloģijas, kā arī panākumi starptautiski devuši iespēju Tildei izvirzīties līderos ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu tirgos. Piemēram, jau trīs gadus pēc kārtas uzņēmums nodrošina mašīntulkošanas tehnoloģijas arī Eiropas Savienības prezidējošajām valstīm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!