Toyota Japānā radīs mini nākotnes tehnoloģiju pilsētiņu

Toyota Japānā radīs mini nākotnes tehnoloģiju pilsētiņu

Japānas auto gigants “Toyota” paziņojis, ka tas pārveidos nedaudz vairāk kā 70 hektāru lielu teritoriju Japānā par nākotnes pilsētas prototipu. Mērķis tik iespaidīgam projektam primāri ir testēt autonomus transportlīdzekļus, radīt inovatīvu ielu dizainu un saprast, kā tas iekļaujas pilsētvidē. Tāpat testētas un pilnveidotas tiks dažādas viedās mājas tehnoloģijas, robotikas elementi un jauni mobilitātes risinājumi.

Toyotas nākotnes pilsētiņa atradīsies Fudži kalna piekājē, un to projektēs dāņu arhitekts Bjarke Ingels. Aptuvenais populācijas lielums šajā tehnoloģiju pārbagātajā pilsētiņā plānots ap 2000, ieskaitot Toyota darbiniekus un viņu ģimenes. Galvenais enerģijas avots tur būs kompānijas izstrādātā ūdeņraža degvielas elementu tehnoloģija. 

Toyota izpilddirektors Akio Toyoda norādījis, ka uzņēmums pilsētas izveidi vēlētos sākt 2021. gadā.

Uzņēmums šo pilsētiņu dēvē par “Woven City”, atsaucoties uz trīs dažādu pārvietošanās trajektoriju apvienošanu pilsētvidē. Pirmā no tām būtu paredzēta tikai ātrākiem transporta līdzekļiem, piemēram, elektriskajiem vai autonomajiem auto. Pa otru varētu pārvietoties ar velosipēdiem, motorolleriem, arī gājēji. Savukārt vēl cita veida trajektorija būtu parkam līdzīga promenāde, kas domāta tikai gājējiem. Plānots, ka šie trīs trajektoriju tipi saplūdīs kopā, veidojot organisku tīklu modeli un inovatīvu mobilitātes risinājumu.

Automobiļu ražotāji, kas izmanto lielus zemes gabalus, lai izveidotu vietu ar viltus pilsētas fonu un izmēģinātu jaunus transportlīdzekļus, nav nekas jauns. Bet tas, ko Toyota ierosina, ir pavisam kas cits -  īsta pilsēta ar reāliem cilvēkiem, kuri dzīvotu autoražotāja izvērstajā nākotnes redzējumā.

Tajā būtiska vieta atvēlēta autonomajam transportam.

Pagājušajā gadā Toyota pirmo reizi ieviesa savu “e-Palette” koncepciju, kas raksturota kā “pilnībā automatizēts, nākamās paaudzes elektriskais transportlīdzeklis, kas pielāgojas dažādām mobilitātes situācijām”. Daļa no tiem veidoti līdzīgi kā caurspīdīgi kravas vai pārvadāšanas konteineri uz riteņiem, kuru izmērs palielinās un sarūk atkarībā no veicamā uzdevuma.

Savukārt par pilsētas iedzīvotāju ērtībām rūpēsies viedās mājas tehnoloģijas, piemēram, robotizētas iekārtas. Toyota norāda, ka mājās tiks arī izmantoti uz sensoriem balstīti mākslīgā intelekta risinājumi, kas pārbaudīs iemītnieku veselību, rūpēsies par pamatvajadzībām un uzlabos ikdienas dzīvi kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!