Ugunsdzēsēju rindas papildinās mazie palīgi droni

Ugunsdzēsēju rindas papildinās mazie palīgi droni

Gan citviet pasaulē, gan Latvijā jau kādu laiku ugunsgrēka dzēšanas darbos glābēju rindas papildina mazie, taču nenogurdināmie, veiklie un visu redzošie droni. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz šim izmantojis pašu ugunsdzēsēju privātos bezpilota lidaparātus. Taču nu programmas ietvaros saņemti 11 jauni lidojošie palīgi, kuri darba pienākumus sāks pildīt jau tuvākajā laikā.

Jaunos dronus VUGD saņēmis Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas “Interreg V-A” projekta “Jauno tehnoloģiju ieviešana pierobežas ārkārtas situāciju apkarošanā” ietvaros. Plānots, ka līdz 2020. gada sākumam VUGD savā īpašumā iegūs vēl ap 30 bezpilota lidaparātiem, kopumā savu komandu papildinot ar vairāk nekā 40 droniem. Zināms, ka to galvenais uzdevums notikuma vietā būs papildus operatīvās informācijas iegūšana. Piemēram, šie bezpilota lidaparāti tiks izmantoti izlūkošanā, tajā skaitā, nosakot ugunsgrēka mērogus, uguns izplatīšanos un citus faktorus, kas ugunsdzēsējiem krietni palīdzētu lēmumu pieņemšanā un nelaimes novēršanā. Uzsvērts, ka

īpaši noderīgi droni būs situācijās, kad nepieciešams “skats no augšas”, sniedzot ugunsdzēsējiem objektīvu informāciju par nelaimes izplatību un apmēriem.

Projekta ietvaros VUGD saņems trīs veidu dronus. Pirmie 11 bezpilota lidaparāti, ko VUGD jau ir saņēmis, aprīkoti ar optisko kameru. Savukārt 30 dronus ar optisko kameru un termokameru, kā arī divus multifunkcionālos dronus VUGD iegūs nākošā gada sākumā. Šie droni būs aprīkoti ar augstas izšķirtspējas termokameru un vizuālās redzamības kameru ar spēcīgu optisko palielinājumu.

Jaunos dronus VUGD plāno pielietot divos līmeņus – reģionālajā un nacionālajā. Reģionālajā līmenī bezpilota lidaparāti veiks ātru un vienkāršu izlūkošanu no augšas, esot novietotiem struktūrvienībās, kā arī uz VUGD transportlīdzekļiem. Tikmēr nacionālajā līmenī mazie, lidojošie palīgi veiks izlūkošanu uz specializētiem transportlīdzekļiem, ko varēs novērot video tiešsaistē, un šo materiālu pēcāk izmantot informatīviem nolūkiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!