Uz rudens pusi palielinājies to Latvijas pilsētu skaits, kur pieejamas 5G iespējas

Uz rudens pusi palielinājies to Latvijas pilsētu skaits, kur pieejamas 5G iespējas

Pēdējā laikā ziņas par 5G mobilā tīkla izvēršanu Latvijas teritorijā bija apsīkušas, un neko daudz par progresu tehnoloģijas izmantošanas ziņā nedzirdējām. Izskatās, ka uz rudens un ziemas pusi kaut kas šajā jomā sakustējies. 5G iespējas nu var izmantot arī Jūrmalas un Valmieras, Siguldas un Salacgrīvas iedzīvotāji. Vienlaikus tehnoloģijai sākot ar 20. novembri nu var pieslēgties arī Rīgas centrā esošie, kuru rīcībā ir 5G tīklu atbalstoši viedtālruņi.

Tele2 ik pa laikam turpina paplašināt 5G mobilo tīklu Latvijas teritorijā, un septembra viducī mobilo sakaru operators 5G bāzes stacijas uzstādījis Jūrmalas pilsētas daļā Dzintaros, kā arī Valmierā. Uz to brīdi tehnoloģijas iespējas varēja saņemt kopā piecu Latvijas pilsētu – Rīgas, Jelgavas, Daugavpils, Jūrmalas un Valmieras iedzīvotāji un viesi. Tikmēr ar novembra sākumu 5G mobilā tīkla iespējas var izmantot arī siguldieši un Salacgrīvas iedzīvotāji.

Vienlaikus arī pārējie mobilo sakaru operatori nesēž, rokas klēpī salikuši. Piemēram, LMT šogad vien uzstādījis piecas 5G bāzes stacijas – pirmo Liepājā, kā arī četras Rīgā. Tas nozīmē, ka uz šo brīdi, novembra beigām, kopumā astoņās Latvijas pilsētās pieejamas 5G iespējas. Tostarp galvaspilsētā atrodas vairākas 5G bāzes stacijas, no kurām jaunākā atklāta ap 20. novembri pašā centrā – Brīvības un Ģertrūdes ielas krustojumā.

Vairums, kas seko līdzi aktualitātēm 5G tīkla izvēršanai Latvijā, pamanījuši, ka šis darbiņš īsti nesokas tik ātri kā, iespējams, vajadzētu. Izskatās, ka šāda problēma ir ne tikai Latvijā, bet arī lielākajā daļā Eiropas.

Eiropas Komisija septembrī secinājusi, ka ES dalībvalstis 5G vajadzībām piešķīrušas vidēji tikai 27% no sākotnēji paredzētajām frekvenču joslām, kas ir daudz par maz.

Vienlaikus kompānija inCITES radījusi 5G gatavības indeksu, kurā ietverti kopumā 35 ar šīs tehnoloģijas ieviešanu saistīti kritēriji. Secināts, ka vien puse no 40 ES valstīm ir pa pusei gatavas 5G ērai, pārējām – gatavība vēl zemāka. Gatavākās 5G ieviešanai, kā ierasts, ir Ziemeļeiropas valstis. Tikmēr Latvija šajā ziņā atrodas viducī – 19. vietā ar 55% gatavības indeksu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!