Uzņēmumi izglītos darbiniekus mākslīgā intelekta jomā; mācīties sola arī politiķi

Uzņēmumi izglītos darbiniekus mākslīgā intelekta jomā; mācīties sola arī politiķi

Šobrīd jau vairāki uzņēmumi Latvijā apņēmušies savus darbiniekus izglītot mākslīgā intelekta jautājumos, vienlaikus aicinot arī citus uzņēmumus, valstiskās un nevalstiskās institūcijas piedalīties vispasaules sacensībā, kas Latvijā ir nosaukta #DomāUzPriekšu, bet globāli zināma kā #AIChallenge. Viss, kas uzņēmumam vai organizācijai ir jādara — 2020. gada laikā jāpiedāvā darbiniekiem iespēja uzzināt vairāk par mākslīgo intelektu.

IT izglītības fonds Start(IT) maija sākumā prezentēja pasaulē par Nr.1 atzīto tiešsaistes datorzinātņu studiju kursu par mākslīgo intelektu “Elements of AI”, kuru bezmaksas var apgūt arī latviešu valodā. Kopš “Elements of AI” izveides 2018. gada pavasarī tam reģistrējušies 400 000 cilvēku no vairāk nekā 170 valstīm.

Vēloties mudināt Latvijas sabiedrību izzināt ko vairāk par mākslīgo intelektu, izveidota iniciatīva #DomāUzPriekšu, kurā aicināti piedalīties uzņēmumi, valstiskas un nevalstiskas institūcijas.

Viss, kas uzņēmumam vai organizācijai jādara — 2020./2021. gada laikā jāpiedāvā darbiniekiem iespēja uzzināt vairāk par mākslīgo intelektu. Viens no vieglākajiem veidiem ir vienkārši darbiniekiem izsūtīt e-pastu par “Elements of AI” kursu. Iniciatīvai jau pievienojušies uzņēmumi: Printful, Tieto, Accenture, Cognizant, failiem.lv, Codelex, MindShare, Vefresh, kā arī LIKTA, #RigaTech girls, Latvijas IT klāsteris un citi.  Informācija par šiem kursiem izsūtīta arī Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām, aicinot apgūt jaunas zināšanas.

IT Izglītības fona izpilddirektore Evija Celma norāda, ka ir būtiski apgūt šāda veida kursus par mākslīgo intelektu, jo tā kļūst par aizvien aktuālāku jomu gan uzņēmumu, sabiedrības, gan arī valsts kontekstā. #DomāUzPriekšu jeb #AIChallenge iniciatīvā Latvija aktīvi sacenšas ar Somiju, Zviedriju, Vāciju, Igauniju, Norvēģiju un citām Eiropas Savienības valstīm, jo kurss ar Eiropas Komisijas atbalstu tiek tulkots visās ES valodās.

Kopš kursa izsludināšanas Latvijā tiem reģistrējušies vairāki tūkstoši.

Kursa apguvei nepieciešamas 25 – 30 stundas, ja izvēlas brīvu apguves tempu. Savukārt tiem, kuriem patīk disciplīna un noteikts grafiks, ir iespēja pieteikties kursa apguvei sešās nedēļās, kur katru nedēļu būs jāapgūst kāda tēma, tam veltot dažas stundas.

Plašāka informācija par kursu un inicatīvu #DomāUzPriekšu atrodama šeit

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!