Valmierā tehnoloģiju entuziasti varēs piedalīties atvērto datu hakatonā

Valmierā tehnoloģiju entuziasti varēs piedalīties atvērto datu hakatonā

Atvērtie dati ir unikāls un brīvi pieejams resurss, ko ikviens var izmantot jaunu risinājumu izstrādē. Eiropas Komisijas pētījumā norādīts, ka Latvijas ekonomiskais potenciāls atvērto datu izmantošanā var sasniegt pat 70 miljonus eiro. Lai izmantotu kaut daļu no šī potenciāla, ikviens interesents jau rudenī aicināts piedalīties atvērto datu hakatonā Valmierā ar mērķi radīt jaunus un inovatīvus risinājumus pašvaldībām.

No 18. līdz 19. oktobrim Valmierā, Vidzemes Augstskolā, norisināsies atvērto datu hakatons, kas veltīts risinājumu izstrādei konkrēti pašvaldību vajadzībām. Pēc Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) publicētās informācijas – hakatona mērķi ir sekmēt sabiedrības un IT jomas uzņēmēju izpratni par atvērto datu sniegtajām iespējām inovāciju radīšanā, veicināt pašvaldību un valsts pārvaldes datu plašāku pielietojumu. Taču pasākuma virsmērķis ir parādīt to, kādas iespējas iegūst pašvaldība, iedzīvotāji, uzņēmēji, tūristi, radot produktus un pakalpojumus ar atvērto datu palīdzību.  

Izmantojot konkrētas datu ieguves mājaslapas un atvērtos datus, hakatona dalībnieku uzdevums būs radīt inovatīvu tīmekļa vai mobilo lietotni.

Risinājuma izveide būs jākoncentrē kādā no astoņiem piedāvātajiem virzieniem: vide, transports, izglītība, tūrisms, drošība, veselība, attīstība un kultūra. Atkarībā no vēlmes un vajadzības lietotni varēs radīt gan vienā, gan apvienojot vairākus virzienus.

Dalībnieku radītie risinājumi tiks vērtēti, balstoties uz trim galvenajiem kritērijiem. Pirmkārt, atvērto datu izmantošanas inovatīvums. Otrkārt, risinājumā izmantotās tehnoloģijas un pieejas. Treškārt, idejas dzīvotspēja, tās sociāli ekonomiskie ieguvumi. No visām radītajām lietotnēm tiks izvēlētas trīs labākās, kas attiecīgi saņems naudas balvas no 500 līdz 1000 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka pašvaldību atvērto datu hakatonā piedalīties varēs ikviens, ieskaitot speciālistus, kas darbojas IT, datu analītikas, dizaina jomā, programmētājus, programmatūras izstrādātājus, statistiķus un matemātiķus, pašvaldību darbiniekus un citus interesentus. Dalībai pasākumā iespējams pieteikties gan komandās, gan individuāli, taču risinājuma izstrāde norisināsies vienīgi komandās no 2 līdz 5 cilvēkiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!