Vēl viens solis tuvāk 5G

Vēl viens solis tuvāk 5G

Bet, kas tad īsti ir IPv6, un kam tas vajadzīgs? Visām ar internetu savienotām ierīcēm  nepieciešama unikālā adrese, lai tās spētu komunicēt. Unikālās adreses ir bāzētas uz interneta protokoliem, piemēram, IPv4, kuru LMT nomainīja uz IPv6.

Nomaiņas mērķis ir iegūt vairāk vietas jaunajām unikālajām adresēm. IPv4 problēma bija mazā ietilpība, kas nespēja nodrošināt pietiekoši lielu vietu unikālajām adresēm.

IPv4 adreses sastāv no četriem trīs ciparu blokiem, toties IPv6 sastāv no astoņiem četru burtu un/vai ciparu blokiem. Tā, kā IPv6 sastāv no vairāk simboliem nekā IPv4, šis interneta protokols varēs arī nodrošināt krietni lielāku vietu unikālajām adresēm.

IPv6 kā jaunākā interneta protokola versija pastāv jau gandrīz 20 gadu, tomēr tikai 2017. gada jūlijā tika apstiprināts kā oficiālais interneta protokola standarts. Pāris mēnešus pēc IPv6 apstiprināšanas LMT šo interneta protokolu palaida testa režīmā.

LMT prezidents Juris Binde uzsver, ka, lai Latvija kļūtu par līderi 5G tīkla ieviešanā, jaunā interneta protokola IPv6 ātra ieviešana ir obligāts priekšnosacījums.

LMT prezidents arī komentē, ka līdzšinējais interneta protokola standarts ir nodrošinājis vietu aptuveni 4,3 miljardiem unikālo adrešu, sasniedzot maksimumu. Toties jaunajā interneta protokolā IPv6 ietilpstošo adrešu skaits ir miljoniem reižu lielāks nekā IPv4.

Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Valters Bajārs IPv6 ieviešanā saskata vairākus plusus. Kā viens no tiem ir tīklu drošības un stabilitātes uzlabošanās, jo operatoriem ir pieejami brīvi IP adrešu resursi. Vēl viens pluss - ka jaunais interneta protokols varēs nodrošināt milzīgo pieprasījumu pēc IP adresēm, ko 5G tīkla izveides rezultātā veicinās lielāka IoT (lietu interneta) ierīču izmantošana.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!