VID pievienojies virtuālais kolēģis Toms

VID pievienojies virtuālais kolēģis Toms

Aizvadītā gada izskaņā Valsts ieņēmumu dienests (VID) nāca klajā ar ziņu, ka komandai pievienosies jauns kolēģis – virtuālais asistents. Jau ar vakardienu, 2. janvāri, darba pienākumus testa režīmā sāka pildīt čatbots Toms, kurš sniedz konsultācijas un centīsies atbildēt uz visiem iedzīvotāju jautājumiem, kas iepriekš tika uzdoti VID nodokļu konsultantiem. 

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta publicētās informācijas – virtuālais asistents Toms izstrādāts Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un valodas tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde”. Pašreiz Toms ir apguvis pamatzināšanas dažādās ar nodokļu jomu saistītās tēmās, taču, kā mēs visi, arī Toms ik dienas turpinās praktizēties, mācīties un papildināt savas zināšanas, lai kļūtu par aizvien vērtīgāku darbinieku un sniegtu pēc iespējas lielāku atbalstu gan kolēģiem, gan tiem, kam nepieciešams padoms un konsultācija.

Lai arī Toma apmācības tiek koncentrētas uz nodokļu tēmām, virtuālais asistents ir ieguvis zināšanas arī par tādām tēmām kā klientu saziņa ar VID (darba laiks, filiāles), saimnieciskās darbības veicēju reģistrācija, Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) izmantošana, gada ienākumu deklarācija un attaisnotie izdevumi, kā arī pratīs atbildēt uz jautājumiem par mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”. Tā kā šobrīd rit tikai pirmās dienas Tomam kā VID darbiniekam, iedzīvotāji tiek aicināti būt iecietīgiem, ja virtuālais asistents uz kādu jautājumu nemācēs atbildēt vai arī atbilde būs nekorekta. Tieši tāpēc VID aicina iedzīvotājus uzdot Tomam dažādus jautājumus par nodokļu tēmām un novērtēt virtuālā asistenta sniegumu, savu vērtējumu un ieteikumus sūtot uz e-pasta adresi līdz 14. janvārim. 

VID Informātikas pārvaldes direktora vietniece Lita Marnauza, runājot par virtuālā asistenta priekšrocībām, norāda, ka tas palīdzēs cilvēkiem sasniegt VID arī ārpus tradicionālā darba laika un vietas. Tādā veidā būs iespējams elastīgā veidā saņemt konsultācijas un atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!