Viedoklis: Skolotājus desmit gadu laikā nomainīs roboti un automatizētas sistēmas

Viedoklis: Skolotājus desmit gadu laikā nomainīs roboti un automatizētas sistēmas

Nākošo desmit gadu laikā roboti nomainīs skolotājus, kas pavērs iespējas ikvienam iegūt Ītonas vai Velingtonas līmeņa izglītību, raksta britu izdevums The Telegrahp (publikācija šeit.)

Kā laikrakstam norādījis Bekingemas universitātes vicekanclers, sers Entonijs Seldons, viņš ir pārliecināts, ka mākslīgā intelekta (AI) operatori, spējīgi adaptēties dažādiem apmācību stiliem, paredzētiem atšķirīgiem bērniem, drīzumā radīs „akadēmiskās izglītības pārpilnību”. Tāpat viņš domā, ka

programmas, kas pašlaik tiek izstrādātas Silīcija ielejā, jau drīzumā spēs nolasīt skolnieku sejas izteiksmas, adaptējoties pie katra no tiem indivuāli.

Jaunais, automatizētās izglītības laikmets arī atcels līdzšinējās apmācību programmas, kas paredzētas konkrētiem gadiem, jo AI spēja pielāgoties ikvienam skolniekiem individuāli ļaus ikvienam apgūt jaunus mācību materiālus tieši viņiem piemērotos tempos. „Tas pavērs iespējas ikvienam iegūt Ītonas vai Velingtonas līmeņa izglītību,” uzskata E. Seldons, norādot, ka „katram būs pats labākais skolotājs, un tas būs pilnībā personalizēts”.

Tāpat E. Seldons norāda, ka izglītības procesa automatizēšanas rezultātā skolniekiem tikai 30% apmācību notiks šobrīd ierastajās klasēs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!